'İlknur Abla bizi Mali'ye götür'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Mali Kültür Bakanı ve Sanayi Müsteşarı İzmir AK Parti il teşkilatını ziyaretinde ilginç bir taleple karşılaştılar.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Gürkan GENÇ'in haberi / İzmir / ROTAHABER -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Mali Kültür Bakanı Bruno Maiga ve Mali Sanayi Müsteşarı Tiegoum Maiga Ak Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Mali Dostluk Grubu Başkanı, Ak Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli de hazır bulundu.
 
İLKNUR ABLA BİZİ MALİ'YE GÖTÜR

İl Başkanı Akay, "Bakanımız ve müsteşarımıza il başkanlığına yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür ediyoruz. Milletvekilimiz İlknur Denizli, Mali Dostluk Grubu Başkanı. Böyle bir toplantı bereketli oldu. Kendilerini ağırlamaktan çok mutluyuz. EXPO konusunda verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde bu dostluklarımız artarak devam eder. İzmir Milletvekilimizin Mali Dostluk Grubu Başkanı olduğu için bizi en yakın sürede Mali'ye götürmesini istiyoruz. Sloganımız da "İlknur abla bizi Mali'ye götür olsun" dedi. 
 
EMİN ADIMLARLA
ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu ise, EXPO 2020 yolunda emin adımlarla yürüdüklerini belirterek, "Yoğun çalışmamız devam ediyor. Biz elimizden gelen desteği gerek Avrupa nezdinde gerek ulaşabildiğimiz dün ülkeleri nezdinde veriyoruz. Çalışma yapıyoruz. Bu bir seçim. Daha önce kazandık dediğimiz seçimi son saniyede bazı manevralarla kaybettik. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Bu sefer bu hayal kırıklığını yaşamamak için dana önceden yaşadıklarımızdan da ders alarak daha emin adımlarla, ayaklarımız yere basarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kazanmak için gayretlerimizi sarf etmeye devam edeceğiz" dedi. 
 
YEREL YÖNETİMLERE ELEŞTİRİ
 
İzmir'in geri kaldığını, bunun da yerel yönetimlerden kaynakladığını öne süren Ak Partili Çavuşoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu partiler üstü bir proje. Böylesine önemli bir projeyi siyasallaştırmadan herkesin desteklemesi gerekiyor. Birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirerek bu anlamda hareket etmemiz gerekiyor. İzmir akşam baktığın zaman inci gibi sabah baktığınız zaman bir hayal kırıklığı. 4 sene önce yurtdışından çok sayıda misafirimiz gelmişti. 2011'de de Avrupa Konseyi'nin bir konferansını burada yapmıştık. İzmir potansiyelini yakışmayacak şekilde, kalkınma bakımından geri kalmış bir ilimiz. Genel anlamda Ankara'dan gelen hizmetlere baktığımız zaman hükümetimizin gayretleri ile güzel işler yapılıyor. Ama yerel yönetimlerin yapması gerektiği hizmetlere baktığımızda İzmir sınıfta kalıyor. Bu çelişkiyi gidermemiz lazım. İzmir kalkınmışlık, şehircilik bakımından çok geri kalmış bir şehirdir.
 
ROTAHABERHABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri