52 kişilik köye 10 muhtar adayı

Yerel seçimlerde belediye başkanlığı kadar muhtarlık yarışlarında da büyük heyecanlar yaşanıyor. Muhtarlık imkanlarından yararlanmak isteyenler aday oluyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Ankara'nın Beypazarı İlçesi'ne 12 kilometre uzaklıkta 30'u erkek 52 kişinin yaşadığı Kozalan Köyü'nde 2014'ün Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde muhtarlık için şimdiden 10 aday adayı ortaya çıktı.
 
Ankara'ya 112 kilometre uzaklıkta bulunan Kozalan Köyü bitki florası endemik pek çok bitki ile birlikte türü koruma altına alınan yaban hayvanları barınıyor. Çok sayıda ceviz ağacı olduğu için ceviz alanı anlamını taşıyan Kozalan Köyü'nün ekonomisi ise tarım ve hayvancılığa dayalı bulunuyor. 2014'ün Mart ayında yapılacak seçimler nedeniyle köyde şimdiden 'muhtar aday adayı enflasyonu' görülmeye başlandı. Beypazarı ilçe merkezinden gelenlerle birlikte 60 seçmeni olduğu belirtilen Kozalan Köyü'nde şimdiden 10 muhtar adayı olduğu ve seçimlerin çekişmeli geçeceği belirtildi.
 
Muhtar aylıklarının artırılması nedeniyle Beypazarı ilçesinin çeşitli köy ve mahallelerde adaylığa hazırlananlarda artış görüldü. Artış nedeni olarak muhtarların silah taşıması ve 900 TL üzeri ödeneğin olacağı belirtildi. Köyde muhtar adayı olacaklar arasında şu isimler bulunduğu öne sürüldü:
Mustafa Yaman (şimdiki muhtar), Ümmet Erdoğan, Şenol Akpınar, Hulisi Yıldırım (aza), Remzi Çevik (eski muhtar), Salim Köroğlu, Ümmet Demir (aza), Alaattin Tanrıseven, Lütfi Çevik ve Cemal Tekin (aza).HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri