8 hafta boyunca...

Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri ABD'ye önümüzdeki 8 hafta süresince ülkede 50'den çok kişinin bir araya geleceği toplantıların koronavirüs salgını için risk taşıdığı ikazında yaptı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri ABD'ye önümüzdeki 8 hafta süresince ülkede 50'den fazla kişinin bir araya geleceği toplantıların koronavirüs salgını için risk taşıdığı ikazında yaptı.
 
Dünyada koronavirüse karşı hükümetler vatandaşlarını güvenliğini sağlamak adına önlemler almaya devam ediyor.  ABD'nin çoğu eyaletinde restoranlara yeni düzenlemeler getirilerek ve barlar ile gece kulüplerinin faaliyetleri askıya alındı.
 
Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, başkentte restoran, kafe, bar gibi eğlenme mekanlarına bir dizi yeni düzenleme getirdiklerini duyurdu. 
 
Bowser'in Twitter hesabından duyurduğu yeni düzenlemeye göre, Washington'da yapılan büyük etkinliklerde katılımcı sayısı 250 ile sınırlandırıldı.
 
Washington'da gece kulübü ya da çok amaçlı tesis olarak tescil edilmiş mekanlar etkinliklerini askıya alacak, bar sandalyeleri ya da ayakta servis yapılmayacak.
 
Restoranlarda bir masada en çok 6 kişinin oturmasına izin verilecek, masalar arasındaki mesafe de en az  180 cm olacak şekilde düzenlenecek.
 
Ohio'da kafe restoran ve barlara kapatma kararı
 
Benzer düzenlemeler kapsamında Ohio Valisi Mike DeWine, saat 21.00'de eyaletteki bütün kafe, restoran ve barların kapatılması kararını aldı.
 
Illinoi eyaletinde ise 16 Mart'tan başlamak üzere bütün kafe, bar ve restoranların etkinliklerini tamamiyle askıya alması kararlaştırıldı.
 
Los Angeles'ta da benzer uygulamalar yaşama geçirilirken, Boston'da bütün eğlence mekanlarının kapasitelerini yarı yarıya düşürmesi amacıyla düzenleme getirildi.
 
New York eyaletinde Vali Andrew Cuomo, eyaletteki okulların 16 Nisan'a kadar kapatılması kararını verdi.
 
Belediye Başkanı Bill de Blasio, New York'ta bugün Kovid-19 kaynaklı ölü sayısının 5'e yükseldiğini açıkladı.
Blasio, ölenlerin hepsinin diğer sağlık problemleri bulunduğuna da dikkat çekti.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri