ABD'den Hindistan'a Veneuzuela emri!

ABD'nin Venezuela Özel Temsilcisi Elliott Abrams, Trump'ın Hindistan'a baskı yaparak Venezuela'dan petrol satın almayı durdurması emrini verdiğini açıkladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Küresel eşkıya ABD yaptırımlarla ülkeleri tehdit etmeye devam ediyor. Venezuela'daki darbe girişimi sonrası Maduro yönetimine diş bileyen ABD ülkeleri tehdit etmeye devam ediyor. Son olarak ABD'nin Venezuela Özel Temsilcisi Elliott Abrams, Trump'ın Hindistan'a baskı yaparak Venezuela'dan petrol satın almayı durdurması emrini verdiğini açıkladı.

 

Reuters'in haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump'ın aynı mesajı başka hükümetlere verdiğini anlatan Abrams, benzer taleplerin, Venezuela hükümetiyle çalışan banka ve yabancı şirketlere de iletildiğini söyledi.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyesi Venezüella'nın ekonomisi için bir hayli önemli olan Hindistan, ülkenin ham petrolü için en çok nakit ödeyen ikinci ülke konumunda. İlk sırada ise Venezüella petrol gelirlerinin çoğunu 'geçici devlet başkanı' ilan ettiği Juan Guaido'ya devreden ABD var.

Venezuela'da ABD destekli darbe girişimi

Venezuela'da çoğunluğu muhalefetin elindeki Ulusal Meclisin Başkanı Guaido, kendini ‘geçici devlet başkanı' ilan etmiş ve başta ABD olmak üzere Avustralya, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya, Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala gibi ülkeler tarafından tanınmış, son olarak Avrupa Parlamentosu da aynı yönde adım atmıştı.

Meksika, Türkiye, Rusya, İran, Küba, Çin ve Bolivya ise Maduro hükümetine desteklerini yinelerken, Maduro da gelişmeler üzerine ABD ile diplomatik ve politik ilişkileri kestiğini ancak ticari ilişkilerinin süreceğini açıklamıştı.

ABD Başkanı Trump da gelişmeler üzerine Venezüella'ya asker göndermeyi seçeneklerden biri olarak göstermişti.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri