ABD kaybettiği imajını, nasıl kurtaracak!!!

Yeni Akit YazarıNurettin Veren bugünkü köşesinde ABD Başkanı Trump'ın sarsılan ilişkilerine dair bir yazı kaleme aldı. Veren Trump'a bir müdahale edilebileceğini yazdı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds
Yeni Akit Yazarı Nurettin Veren bugünkü köşesinde ABD Başkanı Trump'ın sarsılan ilişkilerine dair bir yazı kaleme aldı. Veren Trump'a bir müdahale edilebileceğini yazdı.  
 
Yeni Akit Yazarı Nurettin Veren'in bugünkü yazısı:
Time dergisi, Trump’ın göreve başlaması ile yalnızlaşan ABD olarak, kapaktan yayınladı. Daha önce özgürlükler Ülkesi Amerika ve Amerikan Rüyası gibi kazandığı imajını, çok kısa bir zamanda çılgın, ahmak, sarı papaz Trump’ın davranışlarıyla, yıllarca DÜNYA’da saygı gören ABD, kısa zamanda bütün saygınlığını kaybetmesine sebep oldu. 
Amerika’nın müttefikleri arasında olan AB ve İslam dünyasındaki dostlarına karşı, gittikçe yalnızlaşmaya doğru nefretleri üzerine çekti ve hiç dostu kalmadı. Güce tapan kumarhaneler kralı, ABD askerlerinin kendi köleleri olduğunu düşünen Trump, en yakın ilişki içinde olduğu ülkelere karşı bile, atmış olduğu yanlış adımlarla, İslam ülkelerine uyguladığı kesin vize yasaklamaları ile Şubat ayı içerisindeki Time dergisi kapağında da, bütün dünyaya bu şekliyle ABD’yi değerlendirdi. 
Yalnız Amerika (AMERİKA ALONE) başlıklı makalede, diktatörlükle yönetilen totaliter ülke olarak, özgürlükleri kısıtlanmış, daha önce özgürlükler adına ilham kaynağı olan imajını kaybetti. Hatta Trump’ın bu agresif ve kaprisli tutumlarından dolayı İngiltere›ye girişinin engellenmesi için imza toplanması gündeme geldi. 
Kudüs oylamasında da net şekilde görüldü. İsrail’in başkenti olarak KUDÜS’ün tanınması kararının geri çekilmesini sağlamak için, BM genel kuruluna gelen tasarı 128 üye ülke tarafından kabul edildi. ABD ve İsrail dışında RED oyu verenler Guatemala, Honduras, Marshall Adaları, Mikronezya, Naruto ve Talu gibi uluslararası camiada etkisiz ülkeler oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da oylamadan sonra, ABD yanlış kararları nedeniyle yalnız kaldı demişti. Suriye konusunda da, Türkiye ABD ile mi? Rusya ile mi? yakın politika izlemeli sorusuna, vatandaşlar %42 ile Rusya cevabını veriyor. ABD ile yakın politika izlenmesini isteyenlerin oranı %10’da kalıyordu. Hiçbiri diyenlerin cevabı ise, azımsanmayacak şekilde %30 idi.
ABD Astana ve Soçi gibi Suriye’deki iç savaşın bitmesine yönelik büyük adımların atıldığı toplantılarda, masada bulunmuyor. ABD destekli gruplar da Türkiye, Rusya ve İran’ın aldığı kararlar neticesinde, bu toplantılara davet edilmiyordu. Türkiye›nin reddetmesiyle ABD’nin desteklediği PYD, PKK, Soçi ve Astana’ya da kabul edilmedi. Artık ABD’nin ismi yalnız Amerika olarak zikrediliyordu. 
ABD’deki başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasına ilişkin soruşturmadan el çektirilen ve ABD Başkanı Donald Trump aleyhinde mesajları ortaya çıkan eski Ajan Peter Strazok FBI’dan kovuldu. Bu açıklama ABD halkına karşı tam bir aldatmaydı ve soruşturma yeniden yapılmalı şeklinde devam etti. Peters Strazok’un Trump’a karşı mesajlarının tespit edilmesi üzerine, Rusya soruşturması özel yetkili savcısı Robert Miller tarafından, geçen yıl yaz aylarında görevden alındığı ortaya çıkmıştır.
Bu sarı papaz Trump bütün dünyaya açıkça tehditler savurup, insanlara zulmedip, kendi sapkın Evangalist fikirleriyle devlet yönetmekten çok, hayal dünyasındaki felsefesini ve din anlayışını dayatmak üzere yapmış olduğu hareketlerle, ABD’nin bütün itibarını ve dünyanın güvenini kaybetti. En son 12.08.2018 Pazar akşamı, bütün ekonomi ve hukuk kurallarını çiğneyerek, doğrudan Türkiye’yi hedef alıp, piyasaların kapalı olmasına rağmen, Morgan Stanley üzerinden saat: 21:20’de doları %30 suni bir yükseltmeyle NATO ve müttefik ülke olan Türkiye’ye karşı, yaptığı darbe ile ihanetini açıkça sergiledi. 
Bu kuralsız ve doğrudan Türkiye’yi hedef alan ihanet, AB ülkeleri Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Venezüella, Çin, Hindistan, İran, Katar, Almanya, İtalya gibi ülkelerin yanımızda yer almasına açıkça vesile olmuştur. (ALLAH BİR ŞER GİBİ GÖRÜNEN OLAYIN İÇİNDE, PEK ÇOK HAYIRLAR YARATIR.) Bu davranışıyla ABD kendi ayağına baltayı vurmuştur.
Bundan sonra, bir Erken Seçim veya Trump’ın rahatsızlık bahanesi öne sürülerek, ABD’nin imajını kurtarmak üzere, belki de başkanlıktan alınıp, ABD’nin bütün dünyada yerle bir olmuş imajını, müttefikleriyle olan ilişkilerini yeniden düzeltmek üzere, Trump’a bir operasyon yapılabilir.
NURETTİN VEREN / YENİ AKİTHABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri