Ahmet Misbah Demircan : Biz Hep Beraber Büyük Bir Devletiz

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bugün sahadaki bütün terör örgütleri bu memleketin birliğine kastetmiştir. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘hepsi, topu birden gelsin’ karşılarında bu millet oldukça hiç kimse memleketimizin birliğini ve beraberliğini bozamaz.” dedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

15 Temmuz Darbe Girişiminin birinci yıl dönümünde İstanbul’un dört bir yanından binlerce kişi Demokrasi Nöbeti için Taksim Meydanı’nda buluştu.  Akşam saatlerinde Taksim Meydanında toplanmaya başlayan kalabalık gece geç saatlere kadar ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak ‘darbelere hayır’ dedi. Hep bir ağızdan birlik ve beraberlik türkülerinin söylendiği geceye, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Şehmuz Demir’in babası Cemil Demir’in yanı sıra Türk sinemasından çok sayıda usta oyuncu da katılarak vatandaşlara destek verdi.

TAKSİM ‘ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ’ SLOGANI İLE İNLEDİ

Başkan Demircan, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Şehmuz Demir’in babası Cemil Demir ile birlikte sahneye çıkarak nöbet tutan vatandaşları selamladı. Şehit babası Cemil Demir’in sahneye çıkmasıyla birlikte binlerce vatandaş ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganı attı. Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen ve birçok etkinliğin yer aldığı gecede Taksim Meydanı kırmızı beyaz oldu.

ANADOLU’YU BİR ARADA TUTAN ŞEY TÜM FARKLILIKLARI KUŞATMASIDIR

Taksim Meydan nöbetine katılarak vatandaşları selamlayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Biz Türk’ü Kürt’ü, Arap’ı Çerkez’i Laz’ı, Alevi’si Sünni’si, Yahudi’si Hristiyan’ı Müslümanı ile büyük bir devletiz. Burası Anadolu. Anadolu’yu bir arada tutan şey tüm farklılıkları kuşatmasıdır. 15 yıldır memleketimizde bu farklılıklarımızı dinamitlemek için terör saldırıları yapılıyor. Çünkü bizi bir birimizden ayırmadan bu vatanı kimsenin işgal edemeyeceğini biliyorlar. Et tırnaktan ayrılır mı? Ayrılmaz. Bugün sahadaki bütün terör örgütleri bu memleketin birliğine kastetmiştir. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘hepsi, topu birden gelsin’ karşılarında bu millet oldukça hiç kimse memleketimizin birliğini ve beraberliğini bozamaz.” dedi.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri