Ak Parti'de il ve ilçelerde Kongre Heyecanı Başladı

Ak Parti'de Kongre Heyecanının Başladığı Bu Günlerde Cafesiyaset.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Halil Öztürk, Erdoğanın Kalesi Ak Parti Üsküdar'ı Kaleme Aldı

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

İŞTE O YAZI 

AK Parti Kongreleri ve Başkan Erdoğan'ın Kalesi Ak Parti Üsküdar

Bu  haftaki köşe yazımda Ak Parti’nin ve  Erdoğan’ın İstanbuldaki Kalesi Üsküdar’ı kaleme alacak Üsküdar Ak Parti ilçe teşkilatındaki gözlemlerimi sizlerle paylaşacağım.

 Yazıma başlamadan hemen önce hatırlatmak istiyorum ; Üsküdara’da siyaset zor zaneattir..Yerel ilişki ve etkiler,alınacak kararlarda etkindir.İleriye dönük hesaplar ve ihtimallerden ziyade ,anlık ve durum değerlendirmesine göre siyaset belirlenir.Belki de siyasetin doğası gereği,geç ve erken kavramları işletiliyordur.

 Öncelikle şunu belirteyim şu an Üsküdar Ak Parti de İlçe başkan adayı konusunda bir netlik yok. Mevcut başkan Adem Kaan Pehlivan Bey yeniden Aday Olurmu olmazmı orasını bilemiyorum arayıp sormuşluğumda yok. Farklı isimlerin adaylık için yoklama çalışmalarını sürdürdüğü ve kulis yaptıklarını duyuyorum.

 Ancak benim genel kanaatim  herkesin elbette diyeceği isim kuvvetli ihtimalle yeniden  Adem Kaan Pehlivan Olacak…Ak Parti'nin önümüzde ki seçimlere salimen ulaşması ve başarı sağlamasi için bu isim etrafında kenetlenme olacağını düşünüyorum. Daha önce ilçe teşkilatında görev yaptığı süreçlerde ve Himi Türkmeni Belediye Başkanlığı Koltuğuna Taşıyan Başarılı SKM Başkanlığı süresince kendisiyle pek görüşmedik. Nasıl desem, o süreçte sanırım pek birbirimizi sevmedik!!! Muhtemelen iletişim kopukluğundan dolayı yaşanan bir durumdu ve ben bunu daha sonra tecrube ile anlamış oldum.

 Ama kabul ediyorum ki, Pehlivan  döneminde teşkilatı diri tutuyor, birlik ve beraberliği sağlayabiliyor, Üsküdar ve hatta hinterlandinda parti faaliyetlerini üst düzeyde gerçeklestirebiliyordu. Mevcut Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile yani Üsküdar belediyesi ile diğer ilçelerdeki duruma inat uyum içerisinde çalıştıklarını söyleyebilirim. Önümüzdeki Süreçte herkes Ak Parti Üsküdar ilçe Başkanlığına Pehlivan’ın devam  edip etmeyeceğini merak ediyor.

Üsküdar Ak parti ölçeğinde paylaşacaklarım şimdilik bu kadar.Yazımın ikinci bölümünde Hilmi Türkmen ve Ekibi ile ilgili görüşlerimi szilerle paylaşacağım Vesselam...

 

Halil ÖZTÜRK

Cafesiyaset.com.tr Genel Yayın Yönetmeni

cafesiyasetkurumsal@gmail.com

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri