AK Parti'den çok sert Mansur Yavaş açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Zillet İttifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın iddialarına yanıt verdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, basın mensuplarına açıklama yapıyor.

Ömer Çelik'in konuşmasından satır başları;

Biz gündeme getirene kadar CHP, Mansur Yavaş'ın kendisi ve orada kurulan ittifakın unsurları cevap vermedi. Bizden sonra açıklama yaptılar. Yalan beyanlar var, siyasetçiye yakışmayan. Oradaki beyanlarında bizim kendisinin ihtilaflı olduğu kişiyle ilgili olarak tarafgirlik tutumu sergilediğimizi söylüyor. Bu kişiyle ilgili olarak ‘saygıdeğer’ iş adamı gibi bir ifadem olmamıştır. Biz bu kişiyi tanımıyoruz.

"Mansur Yavaş'ın daha önceden dostu olan, şimdi ise ihtilaflı olduğu kişi saygıdeğer bir iş adamı mıdır yoksa kriminal bir kişi midir Mansur Yavaş'ın iddia ettiği gibi? Bu kişi hakkındaki kararı bahsedilen konularda mahkemeler verecek. Hakim değiliz savcı değiliz.

Mansur Yavaş CHP'nin meselesidir

Mansur Yavaş ile bu kişi arasında taraf da değiliz. Kriminal kişiyle neden dost olduğu husumet nasıl ortaya çıktı kendi meselesi. Rakipleri tarafından bu iddiaların ortaya atıldığın söylüyor. AK Parti'nin Mansur Yavaş diye bir meselesi yoktur. Mansur Yavaş CHP'nin ve Kılıçdaroğlu'nun meselesidir.

İftira arıyorlarsa kendilerinin içinde bulundukları atmosfer içindeki siyasi ilişkilerine bakması gereken bir durumdur. Bu rakipler meselesi değildir. Kendisine güvenen bir siyasetçi bu sorulara cevap verebilir. AK Parti bir dünya markasıdır.

Bizim meselemiz, saygıdeğer Ankara seçmeni karşısına böyle bir adayla çıkılmasıdır. Meseleye bu açıdan bakıyoruz. Bu adayı nasıl sindirebildikleridir. Biz Mansur Yavaş'ın vekili olmadığı halde alacak iddiasıyla ortaya koyduğu senedin sahte çıktığını ve yargıda kesinleştiğini ifade ettik. Sahte senetle alacak takibi yaptığı yargıda kesinleşti. CHP adayının konuyu saptırmaya çalıştığı açıktır. Bana iftira atıldı diyor. İftira, tezgah gibi birtakım siyasi manipülasyonlar bizim siyasi yapımızın kapısından içeri giremez, tam tersine bunlarla mücadele eden bir kadroyuz.

Bu haberler çıktığı zaman daha kendisi aday değildi

Sorulan sorunun iftira olmadığı açıktır, çünkü mahkeme kararı ile sabittir. Bizim büyükşehir belediye başkan adayımız Özhaseki, belediye başkanlığı ve bakanlık yapmış, defalarca mal beyanında bulunmuştur. Mansur Yavaş'ın mahkeme kararı ile tescil edilmiş, vahim yanlışları bulunmuştur. Kendisiyle ilgili bu haberler adaylığı açıklanmadan önce de var.

Temiz siyaset açısından izah edilmesi gereken ve mahkeme kararıyla tespit edilmiş bir durum vardır. Kendisi hakkındaki iddialar ortaya atıldığında ne kendisinin ne de Özhaseki'nin adaylığı ilan edilmişti.

Bu meseleler tartışılıyorken 12 CHP PM üyesi Mansur Yavaş'ın adaylığına karşı çıkmıştı.

Mansur Yavaş, kendisi hakkında haber yapan basın mensuplarına ve bizlere dava açacağını söylüyor. Bu konuların mahkemede de görüşülmesi, kamuoyunun önünde daha açık ve net bir şekilde konuşulması için dava açma sözünden sakın geri adım atmasın. Bu davayı heyecanla beklediğimizi ifade etmek isterim.

Kendisi meselenin özünden kaçıyor. Bir takım spekülasyonlardan söz ederek olayı magazinselleştiriyor. Biz geçen seferki basın toplantımızda, münasebette adı geçen kişiden vatandaş diye bahsettik o kişiyi biz tanımıyoruz. Ayrıca bahsettiği şahsı Mansur Yavaş tanıyormuş.

Mansur Yavaş'ın bu kriminal kişi ile 4 yıllık arkadaşlığı varmış. Bu kişi ile arkadaşlığı ve iş ilişkisi neden vardır bunu bilmiyoruz. Bu durumu Mansur Yavaş'ın kamuoyuna açıklaması gerekiyordu. Yine Sayın Kılıçdaroğlu dün bir televizyon programına çıktı ve o da aynı şeyi yaptı. Yargıtay'da kesinleşmiş bir karar olmasına rağmen Ankara'ya aday gösterdiği şahsı yine korudu ve yine sadece kriminal dediği kişiyi suçladı. Mansur Yavaş'ın bu kişi ile ilişkisin dair bir şey söylemedi.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri