AK Parti'den İstanbul'da 39 ilçede itiraz

AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul'da 39 ilçede seçim sonuçlarına itiraz edildiğini duyurdu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul'daki seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Şenocak, İstanbul'da 39 ilçede seçim sonuçlarına itiraz edildiğini duyurdu.

Bayram Şenocak'ın açıklamalarından satırbaşları;

"İtirazlarımızı 39 ilçe seçim kurulana bugün saat 15.00 itibariyla teslim ettik. Mevzuata aykırı hileler ve usulsüzlükler tespit ettik. Binali Yıldırım beyin sandık tutanağa ve cetvele 127 olarak işlenmiş ama burada bir farklılık var. Bu verileri giren memurlar, bu verileri sadece sıfır olarak kayda girmişler. 2675 oy var bizim bu şekilde tespit ettiğimiz. Bunlar YSK'da bu şekilde görünüyor. Bunlar üzerinde gerekli hukuki işlemi başlatacağız. Bizim bu süreç içerisindeki tüm oy kullanan seçmenlerimizin hakkını hukukunu koruyarak süreci o şekilde işletmek istiyoruz.

İlçe seçim kurullarına çağrı

Ben burada tekrar ilçe seçim kurulunu bu süreci yönetme konusunda daha gayreti davranma konusunda davet etmiş olayım. Birbirini tutan bir sonucu siz veri aktarırken sıfır olarak kaydedemezsiniz. Geçersiz oyların yeniden sayılması noktasında yine devam ediyoruz. 319 bin 578 geçersiz oy durumuyla karşı karşıyayız. Bu yeni durumda zarfın içindeki bir pusulanın eksikliği ya da fazlalığı nedeniyle binlerce oyun geçersiz olması durumuyla karşı karşıyayız.

25 bin oy geçersiz kabul edilmiş

Bir sandıkta 25 bin oy geçersiz olarak kaydedilmiştir.Demokrasilerde asıl olan şeffalıktır. İBB meclis üyeliği seçim sonucunda Cumhur İttifakı 180, Millet İttifakı 130 olarak görülmesi şaibe oluşturmaktadır."
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri