Ak Partili kadınlar Kılıçdaroğlu'na suç duyurusunda bulundu

AK Parti Nevşehir Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

AK Parti Nevşehir Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Fatma Göktaş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Nevşehir Adliyesine giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiğin öne sürdükleri Kemal Kılıçdaroğluhakkında suç duyurusunda bulundu. AK Parti Kadın Kolları üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin 35'inci Olağan Genel Kurultayı'nda ve grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu ardından da basın açıklaması yaptı. AK Parti Nevşehir İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Fatma Göktaş, “Geçtiğimiz günlerde CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 357inci Olağan Genel Kurultayı'nda ve ardından grup toplantısında ülkemiz siyaseti geleceği açısından son derece talihsiz açıklamalarda bulunmuştur” dedi.

AK Parti Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlkentapar ve yürütme kurulu üyeleri de bir basın açıklaması yaparak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yaptığı açıklamaları kınayıp, Kılıçdaroğlu'nu daha saygılı siyaset yapmaya davet etti. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlkentapar, yaptığı açıklamada,  yüzde 52'lik oy oranıyla milyonların desteğiyle, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaret ile sadece ona oy verenler rencide edilmediğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

''Sayın Kılıçdaroğlu bahse konu olan hakaretleriyle; Anayasa, Türk Ceza Kanunu ve Uluslararası Sözleşmelerle güvence altına alınan; 'Kişinin maddi ve manevi değerlerinden oluşan toplum nezdindeki şeref ve haysiyetiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın saygınlığını korumaya yönelik Türk Ceza Kanunu'nun 299'uncu maddesinde hükmü bulunan 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçunu işlemiştir. Kılıçdaroğlu'nu bir dünya lideri olan, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yaptığı hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm kutsal değerlerine saygılı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri