AKP'li Sekmen projelerini anlattı

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen, basın mensuplarıyla bir araya gelerek seçim çalışmalarını ve projelerini anlattı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen basın mensupları ile bir araya gelerek seçim çalışmalarını ve projelerini anlattı. MHP İl Başkanı Zekai Kaya'nın, yaptığı açıklama ile 'Hayali ve ayakları yere basmayan afaki şeyler...' dediği  projeleri ile  ilgili bilgiler veren  Sekmen'in, sunumunu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, hayranlıkla ve büyük bir dikkatle izledi.

Seçim çalışmasına başlayalı 60 gün olduğunu belirten Mehmet Sekmen, bu süre içerisinde halkın partisine yoğun bir ilgi gösterdiğini dile getirdi. Başlıklar halinde projelerini basın mensupları ile paylaşan Mehmet Sekmen yerel belediyecilik hizmetlerinden turizme, gençlerden kadınlara,  spordan tarım ve  hayvancılığa uzanan geniş bir yelpazede üst ölçekli projelerini tanıttı.

"ERZURUM'UN SORUNLARINI DA BEKLENTİLERİNİ DE BİLİYORUZ"

Erzurum da sorunlara hakimiyeti ve Erzurum'un beklentilerinin neler olduğunu bildiğini ifade eden ve buna göre bir sunum yapan Sekmen adaylığı açıklandığında yaptırdığı anketin ve bir kaç gün önce yaptırdığı anketin sonuçlarının artarak genel seçimlerdeki ak partinin aldığı oy oranına yakın seviyelerde seyrettiğini ifade etti. Şuan da başkan olmadığını aday olduğunu ve bunun bilincinde olduğunu her seçimin risk taşıdığını ve buna göre çalıştıklarını ifade eden Sekmen en büyük anketin 30 Mart'ta halkın sandıktaki teveccühü olacağını söyledi. Şehrin turizmdeki yatak sayısının yetersiz olduğunu ve bununla ilgili hedeflerinin bu yatak sayısını altı yedi katına çıkarılarak Erzurum'un kış sporları alanındaki turizme katkısını azami seviyeye yükseltilmesi için projeler hazırladığını belirtti. Şehir merkezi ve köylerin bir bütün içerisinde eşit ve adil hizmet alması için köy yerleşim planlarından başlayarak şehir ve köy arasındaki gelir ve hizmet dağılımını eşitleyeceklerini belirtti.

"İLK EL ATACAĞIMIZ KONU KENTİN İMAR PLANI OLACAK"

Palandökendeki son günlerde yaşanan sporcuların tesislerden ücretsiz yararlanamamasına ilişkin sorulan soruya çarşamba günü ilgili bakanlıkla ve bakanlar kurulu ile görüştüm zannediyorum birkaç gün içerisinde gündemlerine alırlarsa lisanslı sporcuların tesisleri ücretsiz kullanmalarını sağlayacağız. Konu bana geldiği gün itibari ile ilgilendiğini ve takip etmekte olduğunu belirtti.

Geldiğinizde ilk ne yapacaksınız sorusuna Allah nasip eder halkımız teveccühünü gösterir ve seçilir ise ilk gün yapacağımız iş şehrin imar planları 100.000'lik, 5000'lik ve 1000'lik planların yenilenmesi ve iyileştirilmesi olacağını söyledi.

Büyükşehir belediyesi ile birlikte ilçe belediye başkanlarının da olacağı rutin toplantılarla bütün hizmetleri ve sorunları tek elden takip edeceğini belirtti.

BAŞKAN CENGİZ HARİÇ TAM KADRO KATILDILAR

Basın toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Palandöken Belediye Başkanı ve Başkan adayı Orhan Bulutlar, Yakutiye belediye Başkan ve Başkan Adayı Ali Korkut, Aziziye belediye başkan adayı Muhammet Cevdet Orhan katılırken, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'in  Ankara'da olduğu için toplantıya katılamadığı belirtildi.

Birlik beraberlik çerçevesinde bir masa etrafında verdikleri poz ile adeta Ak partinin Erzurum'da gövde gösteri yaptı.  Ak Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sekmen, ilerleyen zamanlarda basınla daha sık bir araya geleceklerini ve basın mensupları ile  vatandaşa hizmet etme ve var ise hataları görme noktasında bir ekip olarak çalışmak istediğini vurguladı. 

erzurumajans
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri