AKRABAYA TAKİP MESAFESİ ŞART, YOKSA...

''Cinsel yolla bulaşan en kötü hastalık akrabalık..!''

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET

Herkes sebebini bilmeden ülkedeki zeka düzeyini eleştiriyor..

Oysa Türkiye'de her 10 kişiden biri akraba evliliği yapmış..

Akraba evliliği zeka geriliği başta bir çok hastalığı ve erken ölümleri de beraberinde getiriyor..
 

*

Kuzenin kuzenle 'düzen' kurması nasıl pis bir ilişkidir..!

Sen teyze kızı amca oğluyla çocuğunu yatağa sok, sonra çocuk sakat doğsun, geri zekalı olsun  'E devlet bana baksın' oldu canıım başka emrin..!

 

*

‘Ensest ilişki’ grubuna giren akraba evlilikleri tarihte bir çok kültür tarafından kabul görmemiş, suç sayılmıştır.. Asiller hariç... 
Kendi soylarını devam ettirip saf kan olabilmek için saraylarda akraba evlikleri yapılmıştır..

 

Bu durumu abartıp kardeşiyle çocuğuyla evlenen Mısır hükümdarları olduğu tarih sayfalarına geçmiştir..

 

*
Türk toplumunda yaygın olan ve temeli yine ‘çıkar’ ilişkisine dayanan bağnaz akraba evlilikleri ile birlikte bir çok sağlıksız cinsel hayatı, sapkınlıkları sakat ve ölü doğumları da beraberinde getirmiştir..

 

‘’Cinsel yolla bulaşan en kötü hastalık akrabalık..!’’

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen ‘Aile Yapısı Araştırması’nda’ geçen yıl ortaya konulan araştırmada ilk evliliklerin yüzde 47,8’i görücü usulü ve kendi rızası ile, 12,1’i ise kendi görüşü sorulmadan aile kararıyla yani bu demektir ki akraba evliliği.. Ancak akrabaya verildiğinde çocuğun görüşü alınmaz çünkü çok yıllar önce muhtemelen doğar doğmaz karar verilmiştir..

Bir yılda Türkiye’de pek fazla bişey değişmemiştir her halde..! O yüzden bu araştırmayı güncel kabul edersek durum hala vahim robot çağına rağmen çok vahim.

Akraba evliliklerin görülmesinin sebepleri arasında genellikle, aileye ait mal varlığının dağılmaması, aile bireyleri arasındaki sevgi ve saygıyı korumak, akrabaların evlilik ve sosyo ekonomik beklentilerinin aynı olması ve karşı cinsle rahat iletişime girememe gibi etkenler yatıyor olsa da sonuç yine ‘Akrabalık cinsel yolla bulaşan en kötü hastalık’ oluyor..!

*

Akrabalar arasında yapılan evliliğe endogami denilmektedir. Her insanda 23 çift kromozom vardır. Her bir çift kromozomun bir tanesi anneden, diğeri babadan gelmektedir. Kromozomlar, kalıtımımızla ilgili olan DNAyı içerir. DNAnın fonksiyonel ürün kodlayan bölümler ise gen denir. Kalıtımın taşıyıcısı genlerdir. Bizler nesiller öncesinden gelen atalarımızın bize hediye ettiği genetik kalıtımla yaşama başlamaktayız. Vücudumuzun büyüyüp gelişmesi ve çalışması genlerimizin kontrolü altındadır.

Bu yüzden uzmanlar, toplumda yüzde 2-4 olan özürlü çocuk oranının akraba evliliği yapanlarda yüzde 4-8lere çıktığını belirtirken devletin akrabalık evliliklerini önleyici bir dizi eğitimi ‘’acil’’ olarak gündemine alması, gelecek nesillerin ruh ve beden sağlığı açısından önemi çok büyük olacaktır.. 

AKRABA TERÖRÜ..
Yapılan bir araştırmada sosyal medya kullanıcılarının önemli kısmı Twitter’dan gazetecileri, İnstagram’dan akrabalarını ve ünlüleri, Facebook’dan da el alemi takip etmeyi tercih ettikleri görülmüştür.. 
Ozellikle Facebook paylaşımlarındaki laf sokma, İnstagram’ın ise kıskançlık yüzünden akrabalık ilişkilerini bozduğu anlaşılmaktadır..

Akrabayla takip mesafesi şart, yoksa….

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET

 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri