Almanlar'dan Türkiye baskısı

eden Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, “Şu anda Türkiye’nin buna dahil edilmesi amacıyla çok büyük bir baskı var" dedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

AB ülkelerinin, kendi içerisindeki seyahat özgürlüğü ve seyahat hareketliliğinin canlanması için kimi önlemler aldığını ifade eden Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, “Şu anda Türkiye’nin buna dahil edilmesi amacıyla çok büyük bir baskı var" dedi.

Merkezi İsviçre’de bulunan Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla turizm sektörünün bütün dünyada olumsuz etkilendiğini belirterek, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın attığı adımlar sayesinde Türkiye’de kısa süre içerisinde turizm sektöründe canlanmanın başlayacağını söyledi.

ALMANLARDAN TÜRKİYE BASKISI

AB ülkelerinin, kendi içerisindeki seyahat özgürlüğü ve seyahat hareketliliğinin canlanması amacıyla kimi önlemler aldığını ifade eden Baraner, “Şu anda Türkiye’nin buna dahil edilmesi için çok büyük bir baskı var. Bu baskıyı yapanlar Almanya’daki Türk dernekleri, Avrupa’daki bilhassa Almanya’daki tur operatörleri, Türkiye’ye yoğun turist gönderen kurumlar, dinamikler, Türkiye’de yatırımı olan Almanlar.

KİMSE ONLARIN GELMESİNİ ENGELLEYEMEZ

Baraner, Turizm Bakanı Nuri Ersoy'un şu açıklamasına da dikkat çekti:

‘Türkiye ile alakalı çok akıllı bir karar almamız lazım, onu da şu an almamız lazım. Zira Almanya’da yaşam sürdüren 3 milyon Türk kökenli Alman vatandaşı bir şekilde Türkiye’ye gelecek. Kimse onların Türkiye’ye gelmesini engelleyemez. Ayrıca Almanlar Türkiye’de tatil gerçekleştirmek istiyor. Çok ciddi istek ve talep var. Bunun önünü kesmemeliyiz, kesemeyiz’ dedi” şeklinde konuştu.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri