Altındağ'da hizmetin 'Tiryaki'si

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına tüm hızıyla devam ediyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Yoğun mesai maratonunda bile Altındağlı hemşerilerinin isteklerini göz önünde bulunduran Veysel Tiryaki, vatandaşlarla kurduğu samimi iletişimle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanıyor.

Başkan Tiryaki her gün yaklaşık 1000 Altındağlı vatandaşla bir araya geliyor, onların sorularını cevaplıyor. Eşi Saadet Tiryaki’yle birlikte önceki gün Güneşevler Mahallesi sakinleriyle buluşan Başkan Veysel Tiryaki, dün de Yıldıztepe, Doğantepe ve Feridun Çelik Mahallelerinde oturan vatandaşlarla sohbet etti. Altındağlılar ise Başkan Veysel Tiryaki’yle olan gönül bağlarının her geçen gün daha da güçlendiğini vurguladı.

Veysel Tiryaki Altındağ’ın her yerinde

Güneşevler Mahalle sakinlerinin isteklerine bir bir cevap veren Başkan Tiryaki: “Mevlam, Altındağlı hemşehrilerimle olan gönül bağımızı hiç koparmasın.” dedi. Tiryaki, 50-60 yıldır yapılan yanlışların son bulması için çalıştıklarını belirterek atılan her adımda Altındağ’ı daha da ileri götürmeyi amaçladıklarını söyledi. Yıl içerisinde ilçede 15 bine yakın inşaat yapıldığına dikkat çeken Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak yılda yaklaşık 1000 tapu verildiğini de sözlerine ekledi.

Yıldıztepe Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde konuşmasını sürdüren Tiryaki, sosyal donatı alanlarının Altındağ’da her zaman yer alacağını kaydetti. Attığı her adımda Altındağ’ı cazibe merkezi haline getiren Başkan Tiryaki, çocuklara verdiği önemi de bir kez daha gözler önüne serdi. Tiryaki: “Çocuğun karnını doyurmakla, üzerine birkaç parça giysi almakla, cebine 3-5 kuruş para koymakla çocuk yetişmez. Altındağ Belediyesi olarak yeni nesillerin zihnini açma amacı taşıyoruz.” diye konuştu.

Altındağ’da hizmetin ‘TİRYAKİ” si

Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde Doğantepe ve Feridun Çelik Mahallesi sakinlerinin taleplerini dinleyen Başkan Tiryaki, bu bölgelerde kentsel dönüşüm adına önemli işlere imza attıklarını dile getirdi. Tiryaki, şehir planlarının yapılmadığı takdirde çarpık yapılaşmanın süreceğine işaret ederek “Göreve geldiğimizde Altındağ’ın yüzde 70’inde imar yoktu. İmar planlaması yapılmadan ne hastane yapabilirsiniz, ne okul, ne de sosyal donatı alanları…” ifadelerine yer verdi. Kentsel dönüşümün artık vatandaş tarafından istendiğini kaydeden Başkan Tiryaki, 30 binden fazla gecekondu yıktıklarının altını çizdi. Tiryaki, ileriye dönük modern projelerin devam edeceği müjdesini de Altındağlılarla paylaştı.

Ankara Haber
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri