Altıparmak: Erzurum uluslararası fuar merkezi haline getirilmeli

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Türkiye'nin ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin önemli merkezlerinden birisi olan Erzurum'un ulusal ve uluslararası fuar organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Cihan Haber Ajansı Erzurum Bölge Temsilciliği'ni ziyaret eden Vali Altıparmak, Erzurum sosyo- ekonomik ve kültürel kalkınmasına önem verdiklerini söyledi. Coğrafi konum itibariyle Erzurum'un önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Vali, şehrin kalkınmasının birden fazla lokomotif gücün harekete geçesine bağlı olduğunu belirtti.

Erzurum'un tarım, hayvancılık ve kış turizminin yanı sıra fuar turizmine de önem vermesinin altını çizen Altıparmak, "Fuar turizmi şehirlerin, bölgelerin ve ülkelerin kalkınmasında önemli yere sahip. Erzurum'da farklı sektörler hep çevre illerdeki veya ülkelerdeki fuarlara katılmışlar. Önemli olan fuara katılmak değil. Ulusal veya uluslararası birden fazla fuara ev sahipliği yapmak. Bugüne kadar Erzurum'da yapılan yerel fuarlar pek verimli olmamış. Ulusal ve uluslararası fuar organizasyonlarını Erzurum'da gerçekleştirebilirsek şehrin sosyo- ekonomisine önemli katkı sağlamış olabiliriz. Çevre ülkeler ve şehirlerin katılımıyla kitap, mobilya, spor gibi çeşitli fuarlar organizasyonları ile şehrimize ve ülkemize katma değer sağlayabiliriz." dedi.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri