Andımız

Tüm dünyanın Türkiye aleyhinde gizli ve açık şekilde biraraya gelivermesi gözlerimizin önünde yaşanıyor

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Yeni Türkiye’nin kadınlarını yazmaya devam edecektim ama hem ülkemizin hızla akan gündemi sebebiyle ve hem de yaklaşan Dünya Kadınlar Günü ‘nde devam etmek üzere bu konuya ara vereceğim. Ama kadınlarla ilgili yazmaya devam etmek istiyorum.

Son günlerde hızla gelişen ve sınırımızda yaşanan sıcak saatler bizim siyasi çalışmalarımızda da hiç düşmeyen gündem olmaya devam ediyor. Gittiğimiz her kapıda ve hasbihal ettiğimiz her durumda kadınlarımızın endişeli ve bir o kadar da milli duruşuyla karşılaşıyoruz. Şehit analarında, şehit eşlerinde o ilk zamanlarda gördüğümüz çaresizlik yerine vatan uğruna, din uğruna ve bayrak, sancak uğruna eşini, evladını şehit vermenin gururunu hissetmeye başlıyoruz. Bu bize gerçekten yaşadığımız tehlikenin ne boyutta olduğunu da idrak ettiriyor. Çünkü bizim kadınlarımız gönül diliyle konuşup anlaşır. Eğer tehlike kapıda ise diğer tüm duygularını bir kenara bırakarak koruma içgüdüsü ile birer dişi aslan kesiliverirler.

Tüm dünyanın Türkiye aleyhinde gizli ve açık şekilde biraraya gelivermesi gözlerimizin önünde yaşanıyor. Rusya, İsrail, Amerika, Avrupa’nın Suriye’deki Esad rejimi ve maalesef ki İran’ı da yanlarına alarak YPD, PYD gibi üç harflileri ve bir de DAEŞ gibi dört harfliyi cepheye sürerek yaptıkları sortiler bizi daha dik daha milli bir duruşa sevkediyor.

Daha beş yıl öncesinde turistik geziler düzenlediğimiz Mısır’ da başlayan Arap baharı bahanesiyle çıkarılan kargaşa ve sonuçta Mursi’nin derdest edilmesine kadar giden süreç, ardından Suriye’ye kadar uzanan haksızlıklar, hukuksuzluklar ve sivil halka yönelik savaş suçlarından oluşan bir dizi süreç.

Ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz atasözünde geçen güzelim Bağdat ve oradaki kültür yerle bir oldu. Şam’ da ki kadim tarih ve güzellik bugün yerini nelere bıraktı. Aradan geçen sadece 5 yıl… Bir beş yıl sonra bizim sınırlarımız dahilinde de aynı durumun yaşanmayacağını garanti edebilmemizin tek yolu var.

Kardeş olabilmeyi, aile olabilmeyi, milli olabilmeyi başarmak… İktidarda da olsak, muhalefette de olsak değerlerimize sımsıkı sarılmak. Güvenliğimiz ve barış içinde yaşayabilmemizin yolu buradan geçiyor. Ey muhalefet artık sen de aklını başına alsan iyi olur. Sırf muhalefet etme uğruna hala Türkiye’nin büyük koşusuna çelme takmaya çalışırsan yakında çelmeyi kendi ayağına takılmış olarak görmekle kalmayıp ayaksız, kolsuz ve bacaksız kalacaksın. Muhalefet milli ve manevi değerlere, ülkenin çıkarlarına karşı yapılmaz neden öğrenemiyorsun. Yoksa biliyor musun? Daha kötü öyleyse.

Ben inanıyorum ki bu ülkenin ferasetli kadınları, biz biraraya gelerek sadece kendi coğrafyamıza değil, bütün dünyaya birlik beraberlik ne imiş, kardeşlik ne imiş, barış içinde yaşamak nasıl olurmuş yine göstereceğiz, anlatacağız ve yeniden kurtuluş ve dirilişimizi temin edeceğiz. Andolsun…

Şeyma DÖĞÜCÜ YILDIRIM / Cafesiyaset
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri