Ankara'da LYS tedbirleri

Ankara Valiliği, LYS sınavlarının yapılacağı günlerde Çankaya, Keçiören, Sincan ve Yenimahalle İlçeleri Nüfus Müdürlüklerinin hizmete açık tutulacağını açıkladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği olan gençlerin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği Yükseköğretim Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) Ankara'da 15-16 ve 22-23 Haziran 2013 tarihlerinde yapılacağı hatırlatıldı. Ankara'da 532 ayrı binada, 22 bin 048 yönetici ve sınav sorumlusunun görev yapacağı LYS'de 393’ü engelli öğrenci olmak üzere toplam 174 bin 933 öğrencinin sınavlara gireceği belirtilerek, “Sınavların yapılacağı günlerde sınavların başlangıcı ve bitişi saatleri arasında öğrencilerimiz; sakin ve güvenli ortamların yaratılması bakımından vatandaşlarımızdan her zaman var olan duyarlılıklarını bir kez daha göstermelerini beklemektedirler" denildi. Sınavların yapıldığı mahallerin bahçelerine ve çevrelerine sınavların yapıldığı günlerde ve özellikle sınav saatlerinde araç park ettirilmeyeceği belirtilen açıklamada alınan tedbirler şöyle açıklandı:
 
"Belediye başkanlıklarınca sınavların merkezlerine gidecek güzergahlarda toplu taşıma seferlerinin aksaksızca sürdürülecektir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sınav yerlerinin hazırlanacak ve sağlık tedbirleri önceden planlanacaktır. Kimliğini sınav heyecanı sebebiyle unutan veya kaybeden öğrencilerin mağduriyetinin önlenmesi bakımından sınav günleri Çankaya, Keçiören, Sincan ve Yenimahalle İlçeleri Nüfus Müdürlükleri hizmete açık ve hazır tutulacaktır. Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınavlar nedeniyle sakin ve güvenli ortamların sağlanması bakımından vatandaşlarımızdan gerekli duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz."
 
Açıklamada Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in, sınavlara katılacak tüm öğrencilere başarılar dilediği bildirildi.
 
KAYNAK:İHA
 
 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri