Ankara Valiliği'nden 'Marjinal grup' açıklaması

Ankara Valiliği, Taksim Gezi Parkı’nda başlatılan tepkiye destek vermek bahanesiyle bazı marjinal grupların çocukları kanunsuz eylemlere yönlendirdiğini savundu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Ankara Valiliği, İstanbul ili Taksim Gezi Parkı’nda yayalaştırma ve çevre düzenlemesine karşı başlatılan tepkiye destek vermek bahanesiyle bazı marjinal grupların çocukları kanunsuz eylemlere yönlendirdiğini açıkladı.
 
Valilik açıklamasında, kanunlara uygun olarak gerçekleştirilen toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile basın açıklamalarına Ankara’da hiçbir şekilde müdahale edilmediği vurgulandı, son birkaç gündür sosyal medya üzerinden verilen yalan ve yanlış bilgi ve mesajlarla; özellikle çocuk ve genç yaştakilerin kanunsuz eylemlere yönlendirilmek istendiğinin açıkça görüldüğü belirtildi.
 
SINIRLARI AŞAN PERSONELE CEZA
 
Açıklamada, yasa dışı gösterilerin Ankara ilinde de sürdürülmek istendiği kaydedildi, kanunsuz eylemlerin, toplantı ve gösteri yürüyüşü özgürlüğünü aşarak vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eder boyutlara ulaştığı ve Ankaralıların ortak malı olan kamu tesis ve araçlarına büyük zararlar verildiği hatırlatıldı. “Bu gelişmeler esnasında güvenlik kuvvetleri içerisinde gereklilik, ölçülülük ve orantılılık esaslarına uygun olmayan davranışlarda bulunanlar ile görev, yetki ve sorumluluk sınırlarını aşan personellerin tespiti ile haklarındaki işlemlerin derhal ve kararlılıkla yapılacağı hususu vatandaşlarımız tarafından bilinmeli.” diye devam eden valilik açıklaması, Ankaralılara gerekli duyarlılığı göstermeleri, anlayışları ve akli selim davranmalarından dolayı teşekkürle son buldu.
 
KAYNAK:CİHAN
 
 
 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri