AÖF sınav sonuçları açıklandı

26-27 Mayıs tarihlerinde yapılan AÖF bahar dönemi final sınavının sonuçları, Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi'ne bağlı Açık Öğretim Fakültesi'nde (AÖF) devam eden on binlerce öğrenci, geçtiğimiz günlerde katılım sağladıkları AÖF bahar dönemi final sınavlarına ait sonuçların ne zaman açıklanacağını sorguluyordu. Merakla beklenen haber az önce geldi Anadolu Üniversitesi, bahar dönemi final sınavı sonuçlarını adayların erişimine açtı.

AÖF FİNAL SINAVI SONUÇLARI

AÖF final sınavına ait sonuçlarının açıklamasının ardından, sınavda ter döken adaylar kendilerine ait sonuçları sorgulamak için internette araştırma yapıyor. Bahar dönemi kapsamında gerçekleştirilen sınavlardan nasıl bir netice elde ettiğini merak eden öğrenciler sonuçları, AÖF'ün internet sitesi üzerinden yaklaşık iki haftalık beklemenin ardından öğrenebilecek.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

AÖF HARF NOTLARI

84 – 100 AA 4,00 (GEÇTİ)

77 – 83 AB 3,70 (GEÇTİ)

71 – 76 BA 3,30 (GEÇTİ)

66 – 70 BB 3,00 (GEÇTİ)

61 – 65 BC 2,70 (GEÇTİ)

56 – 60 CB 2,30 (GEÇTİ)

50 – 55 CC 2,00 (GEÇTİ)

46 – 49 CD 1,70 (ORTALAMAYA GÖRE)

40 – 45 DC 1,30 (ORTALAMAYA GÖRE)

33 – 39 DD 1,00 (ORTALAMAYA GÖRE)

0 – 32 FF 0,00 (KALDI)

ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?

2018 AÖF üç ders sınavı, üniversite tarafından ne zaman yapılacak. AÖF sınav tarihleri, resmi web sitesinde yayınlanan bilgilere göre üç ders sınavı 21 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak.

AÖF BAŞARI NOTU NEDİR VE NASIL HESAPLANIYOR?

AÖF başarı notu, dönem içi notları ile dönem sonu sınav notunun katkılarıyla hesaplanır. Dönem içi notları; ara sınav, kısa sınav, sözlü sınav, ödev ve uygulamalı çalışmalara verilen notlardan oluşur.

AÖF sisteminde yapılan ara sınavlar (vize sınavı) sonucunun %30'u dönem sonu (final sınavı)sınav notunun da %70'i alarak başarı notu hesaplanır.

Örneğin bir AÖF dersinin vize sınav notundan 70 ve final sınav notundan 80 aldığınızı varsayalım. Bu durumda;

Ara Sınav notu: 70 x %30 = 21
Dönem Sonu notu: 80 x %70 = 56 olacaktır.

Öğrencinin başarı notu ise 21+56=77 olacaktır. Bu hesaplama ödev, proje ve uygulama çalışmaları olmayan dersler için geçerlidir.

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NEDİR?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sisteminde öğretim yapan fakülterine kayıtlı, mezun olabilecekken üç dersten başarısız olan öğrencilere uygulanan sınavdır. AÖF üç ders sınavına, açıköğretim sisteminde kayıtlı olduğu tüm dersleri alan ve sadece üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler Üç Ders Sınavına girebilirler.

ÜÇ DERS SINAVI 21 TEMMUZ'DA

AÖF Destek Sistemi'nde "Üç Ders Sınavı nedir?" ve sınav tarihi ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

"Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, 2017-2018 Öğretim Yılında üç dersten başarısız olan ve bu derslerini verdiği takdirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere 21 Temmuz 2018 tarihinde üç ders sınavının yapılması planlanmaktadır. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler Üç Ders Sınavına girebilirler.

Üç ders sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinde yer alan Duyurular linkinde yayımlanacaktır."
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri