Reklam    Sitene Ekle    Ana Sayfam Yap    İletişim    Künye    Arşiv
Asgari ücretten vergi alınmayacak! Asgari ücret maaşı?
Asgari ücretten vergi alınmayacak! TBMM'de 'yeni anayasa' çalışmalarını sürdüren dört parti, asgari ücretten vergi alınmamasında uzlaştı. 'Yeni anayasa'ya "asgari ücretten vergi alınmayacak" hükmünün eklenmesi kararlaştırıldı.
Haberi Yazdır Email Gönder
27 Mayıs 2013 Pazartesi 09:15:00   Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu
 

Asgari ücret zammı 2013 - Asgari ücretten vergi alınmayacak! TBMM'deki partilerin 'kırmızı çizgileri'nden kaynaklı çıkıp çıkmayacağı, çıksa da nasıl çıkacağı belirsizlik taşıyan 'yeni anayasa'ya ilişkin çalışmalar bugün de devam etti.


"Çalışma, İş Güvenliği ve Adil Ücret Hakkı", "Kamu Hizmetlerine Girme Hakkı", "Vatandaşlık', "Seçme, Seçilme ve Siyasi faaliyette Bulunma Hakkı" maddelerini görüşen Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesindeki Yazım Komisyonu, çalışma hayatını özellikle de işçileri yakından ilgilendiren bir konuda uzlaştı.

'Yeni anayasa'ya "asgari ücretten vergi alınmayacak" hükmünün eklenmesi kararlaştırıldı.

Buna göre, çeşitli adlar altında vergi olarak asgari ücretten yapılan 205 liralık kesinti artık yapılmayacak. Komisyon'da, çalışan kadın ve erkekler için eşit işe eşit ücret ilkesinin esas alınması ile işverene, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan tazminatlar için primi kendisi tarafından ödenen sorumluluk sigortasını yaptırma zorunluluğu da uzlaşılan konular arasında yer aldı.

    Ad Soyad
    E-Posta
    Mesajınız
 
Dikkat: Yazılan yorumlardan yazanları sorumludur. Cafesiyaset hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Adli merciler yorum yazanların IP numaralarını istediğinde yasa gereği vermek durumundayız.
Bu habere 7 yorum yapılmıştır.
tungaer - 27.05.2013 21:12:07
sıkıysa almayın da görelim ekonomizin ne kadar güçlü olduğunu????? hergün yalan, hergün yalan... salla salla , millet aptal... millet salak... bu yalanların karşılığını sandıkta alırsınız..
GÖKHAN DEMİR - 28.05.2013 17:49:03
İNŞALLAH İŞÇİNİN MAAŞINA YANSITIRLAR.
murat Aksu - 14.06.2013 13:25:41
işçiye nezaman yansıyacak
kaya - 20.06.2013 01:19:34
dolmaz ayın beşindemi aceba
HATİCE TUNALI - 10.07.2013 14:30:23
BU ÜCRET NE ZAMAN YANSIR ACABA ŞUNU BİLMENİZ LAZIM BİR ÇOK ASGARİ ÜCRETLİNİN YUVASI YIKILDI SEBEBİ GEÇİM SIKINTISI OLACAKSA OLSUN MİLLETİ AVUTMASINLAR ŞU MÜBAREK GÜNDE TOK AÇIN HALİNDEN ANLASAYDI BARİ MEMUR ET SUCUK YERKEN BİZ İŞÇİLER DE KOKLAYARAK DOYUYORUZ. BUNU KENDİLERİNE YEDİRİYORLARSA DEVAM ETSİNLER BU DÜNYANIN ÜSTÜ VARSA ALTININ DA OLDUĞUNU UNUT MASINLAR.SEÇİM YAKLAŞIRKEN VAAD EDİLENLER SEÇİMDEN SONRA YARI VAR YARI YOK.VATANDAŞ ARTIK BU YALANLARA DOYDUĞUNDAN OY BİLE ATMAYI DÜŞÜNMÜYOR.BEKLENTİLERİMİZ GERÇEKLEŞİRSE ATACAM DİYOR BENDE DAHİL.ŞU ANDA BİRBİRİMİZE MUHTAÇ DURUMDAYIZ
recep - 11.07.2013 21:14:20
bu sadece asgeri ücdetemi yansıyacak yoksa üzeri calışanlartada yansıyacakmı
takunyalı - 23.07.2013 21:23:34
siz oy vermeye devam edin arkadaslar 10 yıldır asgarı ücret köpek kuyrugunda.insanlar köleleştiriliyor yoksullukla.uyan mıllet dini duygular sömürülüyor


Rıza SAKA
Zalim ve iki yüzlü Batı
Fatma Nur MÜCEVHER
Ne Oldu Şimdi ?
Aydoğan AHIAKIN
Sürecin Derinliği ve Yeni Dönem
Abdurrahman DİLİPAK
Fırtına öncesi sessizlik
Hasan EKMEN
Bürokratik Siyaset
Neşat YALÇIN
Birlik ve dirlik zamanı.Bir olmamak, yok olmaktır.
Halil ÖZTÜRK
Devlet Ana Kuma Kabul Etmez !
Deniz TANIK
Allah yolunda mücadele etmek
NAMAZ VAKİTLERİ
Arşiv
Ara

Gündem   |   Türkiye   |   Partiler   |   Kulis   |   Ekonomi   |   Dünya   |   Sağlık   |   Spor Dev10
Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.