ATO Başkanı Bezci son noktayı koydu

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 54. Meslek Komitesi seçimlerinin iptali yönündeki başvuruyu reddettiğini belirterek, "Seçim tartışmaları artık bitti, bıraksınlar bundan sonra ATO üyelerine ve ülke ekonomisine hizmet edelim" ifadesini kullandı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, 4 Mayıs'ta yapılan seçimlerde 68 meslek komitesi ve 188 meclis üyesinin belirlendiğini hatırlatarak, 10 Mayıs’ta yapılan yönetim kurulu seçiminin ardından bazı komitelerin seçimlerinin iptali için seçim kurullarına başvuru yapıldığını kaydetti.  ATO'nun 8 ayrı komite seçimi için iptal başvurusu yapıldığına dikkati çeken Bezci, 64. Meslek Komitesi'nin seçimlerinin yenilendiğini ve aynı kişilerin tekrar seçildiğini bildirdi.
 
YSK'nın, 7 komite için de ret kararı verdiğini,  son başvurunun bankacıların kayıtlı bulunduğu 54. Meslek Komitesi için yapıldığını belirten Bezci, "YSK'nın kararı 54. Meslek Komitesi seçimlerinin iptali yönünde olsaydı bu komite olduğu gibi düşerdi ve yönetim kurulu seçimleri etkilenmezdi" değerlendirmesinde bulundu.
 
Bezci, komite ve meclis üyelerinin seçildiği 4 Mayıs'tan yönetim kurulunun seçildiği 10 Mayıs'a kadar komite seçimlerinin iptali için seçim kurullarına başvuru yapılmadığını ifade ederek, asıl amaçlananın yönetim kurulu seçimlerini iptal ettirmek olduğunu savundu.
 
Seçim tartışmaları nedeniyle ATO'nun marka değerinin yıprandığını, bu tartışmaların artık son bulması gerektiğini belirten Bezci, şöyle devam etti:
 
"10 Mayıs’tan bu yana, arkadaşlarımızın seçim sonuçlarını içlerine sindirmelerini bekliyoruz. Komitelerin seçimlerinin iptali için yapılan başvurulardan olumsuz sonuçlar aldıkça bizlere yönelik saldırılarının niteliğini değiştirmekteler. Bugün bizler görev başındayız ancak sonsuza kadar bu görevleri sürdürmeyeceğiz. Yarın bizlerin yerine tüccarı başka kişiler temsil edecek. Önemli olan zaten burada kişiler değil kurumdur. ATO'nun adının böyle kişisel hırs kaynaklı, kayıkçı kavgasına dönüşen tartışmalarla yıpratılması gerçekten üzücüdür. Biz, ATO yönetimi olarak bir an önce bu tartışmaların sonlanmasını istiyor ve üyelerimiz adına yaptığımız işlerle kamuoyunun önüne çıkmayı umuyoruz"HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri