Bakan Koca'dan önemli açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile yaptığı görüşme ardından açıklamalarda bulunuyor...

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile yaptığı görüşme ardından açıklamalarda bulunuyor...

Bakan Koca'nın açıklamaları şöyle;

Yeni dönemde ilk ziyaretinin Türkiye'ye olacağının sözünü vermişti. Sözünü gerçekleştirmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Küresel sağlığın en mühim kurumunu en üst düzeyde temsil eden yetkilisini misafir etmek ülkemize güvenin göstergesidir.

Sayın Bölge Direktörü ile Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere, bölgemizi ve bütün dünyayı ilgilendiren çoğu sağlık konusunu ele alma fırsatı yakaladık.

Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ise şu açıklamaları yaptı:

Seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının sonrasında ilk ziyaretimi Türkiye'ye gerçekleştirdim. 3 mühim mesajım var.

Türkiye'ye ülke içi ve dışında büyük dayanışma ve duruş sergiledikleri için saygılarımı ve teşekkürlerimi sunmak isterim.

Pandemi sürecinin her adımında kendisiyle bilgi ve deneyim paylaşımında bulunuyorduk. Türkiye'nin politikaları Bilim Kurulumuz tavsiyeleri ve DSÖ rehberleri kapsamında şekillenmiştir.

Yine yakın işbirliğimizi devam ettirme kararlılığı içerisindeyiz. Kovid-19 sürecindeki her bilginin insanlığın ortak değeri olarak belgelendirilmesi inancını taşımaktayız.

DSÖ ile ilişkişlerin geliştirilmesi konusu ile ilgili sayın bölge direktörüyle ile tam bir mutabakat içerisindeyiz. Türkiye'nin sağlık alanında, sayın cumhurbaşkanımız özcülüğünde elde ettiği başarılar ve çoğu ortak çalışmayı önümüzeki dönemde uygulamaya koyma kararlılığı içerisindeyiz.

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri