Bakanın ''yasak aşk'' korkusu

Filiz Akgün ''Dünyada başkanlık anlayışı değişiyor. Nihat Soğan tarzı başkanlık''

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET

Bir siyasi döneme damgasını vurmuş bakanımız, katıldığı canlı yayında kendi kullandığı özel telefon numarasını verir olanlar olur.. Yüzbinlerce insan arar durur, gece gündüz demeden...
Tam Bakanlar Kurulu toplantısına girecekken o sabah telefon yine çalar..

Bi kadın avaz avaz bağırmaktadır.. ’’Kurtar beni bakanım bu adam beni öldürecek ’’ Arkadan da birileri kapıya vuruyor diye anlatıyor bakan ‘’Aç kapıyı’’ gibi bi ses geliyor arkadan, bi yandan da ‘’tak tak tak’’ diye kapıya vuruluyor sanki.

‘’Korktum’’diyor  eski bakan. Hemen dönemin emniyet müdürünü arar, kendisini arayan kadının telefonunu verir toplantıya girer..

Emniyet Müdürü talimatla çevik kuvveti kadının evine yığar, kolluk kuvvetleri kapıyı kırıp içeriye girdiklerinde durum netliğe kavuşur..

Sonrasını şöyle anlattı ANAP’lı bakan;

‘’Bana da emniyet müdürü anlattı utana sıkıla.

Meğersem kadın kocasıyla ayıptır söylemesi ‘’halvet’’ ederken tartışmışlar. Kocası kadına ne dediyse artık aklına ben geliyorum kadının, televizyondan alıp kaydettiği telefonumu arıyor.

Ciddi ciddi korkmuştum. Düşünsenize o sırada bir cinayet falan olsa kadının en son aradığı kişi bir bakan. Haadii gazetelerde ‘’Bakanın yasak aşk cinayeti’’ diye manşetler.. Kadına mı üzülesin, başlıklara mı..! Çık çıkabilirsen içinden’’

*

Bu bakanımız ANAP dönemi bakanlarından Yaşar Okuyan’dır..

Geçtiğimiz hafta Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Bey’le Pendik Marina’da buluşup bir söyleşi yapalım dedik.. Uzun yıllardır görmüyordum kendisini..

Söyleşimizi öyle siyaset miyaset falan değil, bakanlık döneminde yaşadığı perde arkası ilginç olaylar üzerine yapalım dedik...

Malum herkes gergin bu aralar, siyaset- gündem gerdi milleti.. Mizah gerek biraz bize rahatlamak için..

Yaşar Bey hatta bunun üzerine bir kitap yazacak kadar renkli anı biriktirmiş.. Kitaptan önce ufak ufak biz yazalım diye sözleştik..

Fakat o gün benim grip takrar nüksetti ateşlendim.. Yaşar Bey’i aradım İzmir’den İstanbul’a indiği sabah saatleriydi. Başka bi güne bırakalım diyecektim ki meğersem o da aynı gece ateşlenmiş ve o halde İstanbul’a gelmişti..  

Aynı gün hem Yalova’da yakın dostunun çocuklarının düğününe, ardından canlı yayına katıldı o yorgunlukla tabi arkasından da hastaneye yattı, üzerine iki de operasyon daha geçirdi.. Buna rağmen hala neşeli, hala, enerjik, hala mücadeleci. Ruhunda var..

Dur durak bilmeyen bir siyasetçi Yaşar Bey.. Bir sürü zorlukların, siyasi arenanın içerisinden gelen biridir.. Çocukluk hayatının ‘’yalınayak’’ hikayesini dinlemişimdir kendisinden .. Çoğu kişi bilmez ama gazetecilik mezunudur.. Bu yüzden gazetecinin halinden anlar, eleştiriye açıktır her zaman..

Böyle uzun soluklu siyasetçiler de gazeteciler için iyi malzemedirler, Yaşar Bey de bunu iyi bilir, iyi malzeme verir...

Kimbilir nelere, kimlere, hangi olaylara tanıklık etti hayatı boyunca...

Geçen yıl karaciğer nakli yapıldı kendisine biliyorsunuz.. ‘’Ölümün eşiğinden döndüm, hayata yeniden geldim. Beyin nakli yapılana kadar her türlü mücadeleye devam’’ diyor gülerek..

Onun döneminin siyasetçileri torun torba çiftlik hayatı sürerken, Yaşar Okuyan İzmir-İstanbul-Yalova arasında adeta mekik dokuyor..

Kendisine acil şifalar diliyorum, en kısa sürede iyileşmesini diliyor ve tekrar bir araya gelerek geçmişte yaşadığı kendi deyimiyle ‘’fıkra gibi’’ olan eğlenceli anılarını dinleyip yazmayı istiyorum..

                                         ***

Paylaşmaktan hiç bıkmadıklarım;

Freud'a göre; ‘’Dünyadaki erkek egemenliğinin temel nedenlerinden biri aralarındaki dayanışmadır. Kadınlar arasında bu duygu zayıftır.’’

*

Bir erkek atasözü der ki: Derdin mi var, karınla paylaş. Sonra hem derdinle hem de karınla uğraş..

*

Dünyada bir tek çekilmez kadın vardır onu da her erkek kendi karısı sanır..

*

Derdin varsa çay demlersin, derdin büyükse büyüklüğüne göre demi yükseltirsin..

 

TRUMP ve ÇUKUR..

Amerikanın emlak kralı ‘’avam’’ başkanı Trump, okul baskınları ile ilgili‘’Öğretmenleri silahlandıralım’’ demiş..!

Tam Trump’lık bi ‘’ÇUKUR’’ mantığı işte..

O değil de;

Dünyada başkanlık anlayışı değişiyor ‘’Nihat Soğan’’ tarzı..!

 

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri