BARIŞ PINARI HAREKATI...

Ortadoğu Coğrafyası başta olmak üzere, dünyanın bir çok bölgesinde, kendi çıkarları doğrultusunda (silah ve ilaç satmak, enerji kaynaklarını kullanmak, finansal piyasaları ve ticareti düzenlemek, kendilerine sadık yönetimler ya da devletcikler oluşturmak gibi amaçlarla) politikalar üreten, sözde demokrat, sözde barış yanlısı, sözde terör karşıtı, sözde insan haklarına saygılı devletlerin varlığını biliyor, yıllardır oynadıkları oyunları hep birlikte görüyoruz. Ülkemizin yanıbaşında Suriye ve Irak’ta yaşananlar, bunların en somut örnekleridir.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Ülkemiz, bulunduğu coğrafi konum itibariyle, tüm bu oyunların merkezi sayılabilecek bir bölgede bulunmaktadır. PKK’nın yıllardır kimler tarafından korunduğunu, kimler tarafından desteklendiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bugün gelinen nokta, birilerinin kirli emellerine hizmet edecek sözde bir Kürt devletinin kurdurulma aşamasıdır. “Barış Pınarı Harekatı” ile ülkemizin yanıbaşında kurdurulmak istenen (sonrasında bizim topraklarımızı da tehdit edecek) sözde bir Kürt devletinin oluşumunun önlenmesi amaçlanmaktadır. Yegane amaç, ülkemizin geleceği ve toprak bütünlüğümüzü korumaktır.

Dış politikada veya uluslararası arenada güçlü olmanın tek şartı, güçlü devlet olmaktır. Bu açıdan birbirizi ötekileştirmeden, birlik ve beraberlik içerisinde olmaya, çok çalışmaya, dürüst olmaya, ülkemizin tüm kaynaklarını ülkemiz insanları için kullanmaya, eğitim, sağlık ve ulaştırma gibi hizmetleri en iyi şekilde yerine getirmeye, çıtamızı yükseltmeye, bilim, sanat ve sporda öncü olmaya, doğayı, çevreyi korumaya, teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya, politikalarımızı ortak akıl ve bilimle oluşturmaya, birbirimizi dinlemeye, karşıt görüşlere saygılı olmaya mecburuz.

Bizler için vatanımız, toprak bütünlüğümüz, ordumuz ve askerimiz en kutsal değerlerimizdir. Ülkemiz insanları, siyasi görüşleri, etnik kökenleri, inanç ve düşünceleri ne olursa olsun, en zor zamanlarda biraraya gelebilmeyi başaran, birlik ve beraberlik içerisinde olabilen eşsiz bir milletin mensuplarıdır. 

Barış Pınarı Harekatı’nın başarı ile sonuçlanmasını diliyorum. Ülkemize ve tüm bölgeye barış ve huzur getirmesini ümit ediyorum. Bir tek Mehmetçiğimizin, bir tek insanımızın ayağına taş değmesin. Allah askerimizi, ordumuzu muzaffer kılsın, yar ve yardımcısı olsun. 

Birlik ve beraberliğimizin daim olması temennisiyle, saygı ve sevgilerimle.

11.10.2019
Levent Küçük
 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri