Başbakan Davutoğlu Erzincan halkına seslendi

Başbakan Ahmet Davutoğlu Erzincan'ın kurtuluşunun 98. yıldönümünde Erzincan halkına seslendi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Başbakan Ahmet Davutoğlu Erzincan'ın kurtuluşunun 98. yıldönümünde Erzincan halkına seslendi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

BAYRAKLARI DİK TUTAN NESLE SELAM

"Erzincan istila edildiğinde bu topraklarda ezanı susturmayız, bayrağı indirmeyiz diye harekete geçen yiğit Erzincanlıları selamlıyorum. Ziyaretimin üç sebebi var. Birincisi Erzincan'ın 98'inci kurtuluş yıldönümü.
 
Bu toprak bize kolay emanet edilmedi. 900 kilometreyi yürüyerek kat ederek bize, "istiklalimiz, namusumuz, onurumuz, bayrağımız, ezanımız tehdit altındaysa yenilmez denen orduları yener" mesajı verdi. Bayrakları dik tutan o nesle selam ediyorum.
 
DİK DURACAĞIZ


Vatanı bölmek, vatana ihanet edenlere karşı nasıl dik durduysak, bölücü terör örgütüne karşı da aynı şekilde dik duracağız. Bundan sonra her hafta sonunda bir Doğu, Güneydoğu Anadolu ilini ziyaret edeceğim. Mardin'in kaderi ile Erzincan'ın kaderini kimse ayırt edemeyecek. Şark meselesi diyerek doğuyu istila edenlere karşı, artık şark meselesi bitmiştir artık bundan sonra yükselen Türkiye Cumhuriyeti vardır. Doğu Anadolu ebediyen hür ve Türkiye'nin yüreği ve bileği olacak.
 
BİZİ BÖLEMEZLER


Türk-Kürt, Sünni-Alevi diye bizleri bölmeye çalışanlara karşı omuz omuza duracağız. Biz bu istiklali bize emanet eden şehitlerimizi rüyamızda görerek hareket ediyoruz. Bizi bölemezler, bizi ayıramazlar.
 
SOLUĞU MOSKOVA'DA ALDI


Türkiye Suriye'de bir merhamet sergilerken, Rus uçakları orayı bombalarken, bugünkü işbirlikçiler, bu terör örgütünün siyasi uzantısının eş başkanı soluğu Moskova'da aldı. Türk-Kürt, Sünni-Alevi vatandaşlarıma sesleniyorum, gün birlik vaktidir, gün omuz omuza mücadele etme vaktidir. 98 yıl önce Erzincan'da istiklal meşalesini, namus ve izzet meşalesini yükseltme vaktidir.
 
Bizim nezlimizde 78 milyon tek bir bilek, tek bir yürektir. 78 milyon aynı istikbalin çocuğudur.
 
TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR


Bundan sonra her hafta sonu başka bir ilimizde bu birlik ruhumuzu dillendireceğiz. Türk-Kürt kardeştir, Sünni-Alevi kardeştir.
 
İkinci teşekkürüm, bölücü terör örgütüne karşı hep dimdik ve omuz omuza duran kardeşlerime. Bütün vatandaşlarımız provakasyonlara ayak uydurmadı. Alparslan'ın, Selahattin'in çocuklarına sesleniyorum.
 
ERZİNCAN'A HER HİZMET HELAL OLSUN


Ziyaretimin üçüncü sebebi ise, 1 Kasım'da bize çok büyün bir destek verdiniz. Biz bu desteği unutur muyuz? 7 Haziran'da bize tuzak kurmak isteyenlere karşı, AK Parti içinde fitne olur mu, bu topraklarda hesap yapabilir miyiz diye bize kumpaslara kuranlar, kriz çıkar mı diyenlere karşı en güzel cevabı bu millet verdi. Erzincan'a her hizmet helal olsun.
 
HIZLI TREN GELİYOR


İstanbul'dan Ankara'dan Erzincan'a hızlı tren geliyor. Bu hizmetlerin arkasında partimizin kurucu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var, Binali Yıldırım var, kardeşiniz Ahmet Davutoğlu var. Bizler hep beraber bu hizmeti Erzincan'a getireceğiz. Erzincanlılar hiç şüphe etmesin.
 
Bütün hizmetleri buraya getirmeye kararlıyız. Hep beraber sizin emrinizdeyiz. İnşallah daha birçok vesilelerle bir arada olacağız."
 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri