Başbakan Yıldırım: Nereye giderlerse enselerindeyiz

Başbakan Yıldırım, "Bu ülkede hiç kimse etnik kökeni, inancı, dili, kültürü dolayısıyla ayrımcılık görmeyecek. Bu size, AK Parti'nin sözüdür." dedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, partisinin Dörtyol Kavşağı'nda düzenlenen Ağrı mitinginde halka hitap etti. Yıldırım, Ağrılı hemşehrileriyle beraber olmaktan, hasret gidermekten büyük bahtiyarlık duyduğunu dile getirdi.

Ağrı'nın bugün bir kez daha kardeşlik destanı yazdığını anlatan Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminde Ağrılıların ayakta olduğunu, alçaklara o geceyi zindan ettiğini, ay yıldızlı bayrağı indirtmediklerini, ezanları dindirtmediklerini söyledi.

“Demirtaş, Kürt vatandaşları isyana çağırdı ama Ağrılı hemşehrilerim cevap vermedi”

Yıldırım, 6-7 Ekim olaylarını hatırlatarak, "Selahattin Demirtaş, Kürt vatandaşları isyana çağırdı ama benim Ağrılı hemşehrilerim, bu çağrıya hiç cevap vermedi. Bir tek Ağrılı kardeşim teröre, şiddete bulaşmadı. Teröristlerin hevesini kursaklarında bıraktınız. Meydanlarda hiçbir zorbalığın bu milleti dize getiremeyeceğini gür bir sesle haykırdınız, ülkemize, geleceğimize sahip çıktınız." diye konuştu.

“Ağrı 2007 halkoylamasında yüzde 95’le Türkiye rekoru kırdı”

Başbakan Yıldırım, ne zaman seçim gündeme gelse sandık ortaya konsa Ağrı'nın en doğru kararı verdiğini belirtti.

Ağrı'nın 2007 halk oylamasında yüzde 95 ile Türkiye rekoru kırdığını, bu rekoru 2010 referandumunda bir puan daha artırdığını anlatan Yıldırım, bugüne kadar verdikleri destekten dolayı Ağrılılara şükranlarını sundu.

“Devlet Türkiye'nin her yerinde, her vatandaşın emrinde”

Geçmişte, bölgede Kürtçe türkü ve şarkıların yasak olduğunu, annelerin çocuklarıyla ana dilinde konuşamadığını vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Köylerimizin ilçelerimizin Kürtçe isimlerini serbest bıraktık. Kuran-ı Kerim'in Kürtçe basımını yaptık. Üniversitedeki yasakları engelleri kaldırdık. Başörtüsü zulmünü sona erdiren kim? Üniversiteye girişte kat sayı engelini kaldıran kim?

Demokrasiden ve insan haklarından asla geriye dönüş yok. Bu ülke, bu vatan bizim. Bazı emperyalistler, Kürtler için bir devlet kurmaya kalkıyorlar. Suriye'de, Irak'ta Kürtlere devlet kuracaklarmış. Kürtler de Türkler de bin yıldır Anadolu'da yaşıyorlar. Kimse Türklere, Kürtlere devlet kurma küstahlığında bulunmasın.

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz. Ayrımcılığa son verdik. Bütün kardeşlerimize, vatandaşlarımıza devletin her türlü imkanından yararlanma fırsatı verdik. Her vatandaşımızın isteğine talebine kulak verdik. Şimdi devlet Türkiye'nin her yerinde, her vatandaşın emrinde, hizmetinde."

Yıldırım, AK Parti döneminde yaylaların, şehir merkezlerinin terörden temizlendiğine işaret ederek, terörün izlerini tamamen ortadan kaldıracaklarını, yatırımlara tüm hızıyla devam edeceklerini vurguladı.

“Hizmetler katlanarak devam edecek”

Yıldırım, son 16 yılda Türkiye'nin büyük bir ilerleme sağladığına dikkati çekti.

Dünyada 10 büyük proje yapıldığını belirten Yıldırım, bunların 6'sının Türkiye tarafından gerçekleştirildiğini bildirdi.

Yıldırım, AK Parti iktidarında Türkiye'ye yapılan yatırımları anımsatarak, 24 Haziran'da kendilerine verilecek destekle, bu hizmetlerin katlanarak devam edeceğini dile getirdi.

“Bu ülke hepimizin, terör bu ülkenin başının belasıdır”

Bölgeye yönelik hizmetleri, terör örgütünün sürekli engellemeye çalıştığını vurgulayan Yıldırım, "Kalkınmamızı geciktirdiler, açlığa, yoksulluğa bölgeyi mahkum etmeye çalıştılar. Biz istiyoruz ki diğer cumhurbaşkanı adayları da açıkça terörle mücadeleden bahsetsinler. Ediyorlar mı, niye etmiyorlar? Bu ülke hepimizin, terör bu ülkenin başının belasıdır. Bu belayı, bu milletin başından defetmek de bizim boynumuzun borcudur." ifadesini kullandı.

“Fizan'a gitseler de gideceğiz”

Yıldırım, yurt içinde terörü büyük oranda gündemden çıkardıklarına dikkati çekerek, "Şimdi dışarıda nereye kaçarlarsa, nereye giderlerse enselerindeyiz, peşindeyiz. Kandil'e de gitseler Sincar'a da gitseler  Fizan'a da gitseler gideceğiz, bulundukları yerde etkisiz hale getireceğiz." dedi.

"Bu ülkede hiç kimse ayrımcılık görmeyecek"

Ne yapılırsa yapılsın bu milletin bölünmeyeceğine ve ülkenin parçalanmayacağına dikkati çeken Yıldırım, şöyle devam etti:

"Allah bizi kardeş yaptı. Hainler kardeşliğimizi bozamayacak. Bu ülkenin her vatandaşı başımızın tacıdır. Kürt'üyle, Türk'üyle hepsi birinci sınıf vatandaşımızdır. Bu ülkede hiç kimse etnik kökeni, inancı, dili, kültürü dolayısıyla ayrımcılık görmeyecek, haksızlığa uğramayacak. Bu bizim ilkemizdir, bu size AK Parti'nin sözüdür, Recep Tayyip Erdoğan'ın sözüdür."

“Ağrı’ya 13 milyar lira destek sağladık”

Başbakan Yıldırım, Ağrı'ya yapılan yatırımlara değinerek, bugüne kadar 13 milyar lira destek sağladıklarını, sadece 16 yılda 4 bin 500 derslik yaptıklarını vurguladı.

Sınıflarda öğrenci sayısının azaldığına işaret eden Yıldırım, okullara 13 bin 610 bilgisayarın gönderildiğini belirtti. Eğitim alanında yapılan yatırımları anlatan Yıldırım, sağlık alanındaki gelişmeler hakkında da bilgi verdi.

Yıldırım, Ağrı'ya 360 kilometre yol ilave ettiklerini, şehri Iğdır ve Erzurum'a bölünmüş yollarla bağladıklarını söyledi.

Çaldıran'dan Ağrı'ya gelen Tendürek yoluna yeni bir tünel yaptıklarını aktaran Yıldırım, Eleşkirt-Erzurum arasındaki yola da 5 tünel yapacaklarını, çalışmaların başladığını açıkladı.

“Bu yıkım ekibine güçlü bir cevap vermeye hazır mı Ağrı”

Başbakan Yıldırım, bu seçimin Türkiye'nin geleceği açısından önemine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Oylarınızla önemli bir karar vereceksiniz. Aslında seçim, iki taraf arasında geçiyor. Bir tarafta 'Türkiye'yi daha çok büyüteceğiz, refahı ve huzuru daim kılacağız' diyenler; diğer tarafta da yıkım ekibi var. 'Yapılanları yıkacağız, kapatacağız, yasaklayacağız, AK Parti'nin yaptığı işleri bozacağız.' Bozamazsınız, Ağrı size müsaade eder mi? Bu yıkım ekibine güçlü bir cevap vermeye hazır mı Ağrı?"

Yıldırım, konuşmasının ardından AK Parti Ağrı milletvekili adaylarıyla alandakileri selamladı, vatandaşlara satranç takımı dağıttı.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri