Başkan Erdoğan'dan Akşener'e sert tepki!

Mardin'de konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan Mardin'da halka hitap etti. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e sert tepki gösterdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Mardin'de konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan Mardin'da halka hitap etti. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e sert tepki gösterdi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Vefalı Mardin'i yürekten selamlıyorum. Mardin'in bütün ilçelerini selamlıyorum. 7000 yıllık tarihi, 7 ayrı inancı ahenkle barındıran bu şehir tüm dünyanın gözbebeğidir. Tüm desenlerin kader ortaklığı yaptığı şehrin bizim için de ayrı bir önemli vardır. Bugüne kadar kim 1 yılda 3 kez Mardin'e geldi? Biz Mardin'i aşkla seviyoruz aşkla. Bizim Mardinli kardeşlerimizi muhabbetle seviyoruz. Bu şehirdeki her bir eserin verdiği mesajlar farklıdır.

Son 17 yılda 28 katrilyon yatırım yaptık

Mardin 31 Mart'ta milli iradeye sahip çıkıyor musun? 31 Mart'ta memleket işi gönüş işi diyor muyuz? Mardin, 31 Mart'ta büyük şehirde ve ilçelerimizde belediye başkan adaylarımıza sahip çıkıyor muyuz? Kardeşlerim biz Mardin'e son 17 yılda 28 katrilyon liralık yatırım yaptık. Eğitimde 3863 adet derslik inşa ettik. Artuklu Üniversitesi'ni biz kurduk.

HDP'li belediyeler çukur açtı

Kayyuma devrettikten sonra şu Mardin'in çehresi nasıl değişti biliyorsunuz değil mi? Millet bahçesini de yaptık mı? Terör örgütünün desteklemiş olduğu HDP'li belediyeler çukur kazdılar. İş makineleriyle kanal açtılar. Niçin, benim vatandaşıma hayatı zehrettiler. Yaşam hakkını elinden aldılar. Birçoğunu öldürerek onlara hayatı dar etmenin maalesef şu şehirlerde acımasız imtihanını verdik.

Mardin'i endüstri bölgesi ilan ediyoruz

Mardin'i geçtiğimiz sene 710 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Huzur ortamı sürdükçe Mardin'in otelleri konakları turistle dolup taşmaya devam edecektir. Yeter ki bu terör örgütünü şehrimize yaklaştırmayalım. Mardin'in endüstri bölgesi olarak ilan ediyoruz. Yüksek katma değerli üretim Mardin'in gücüne güç katacak.

Utan utan

Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP'ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki tutmuyor, bu yalana başvurdular. Aynısı Meral Hanım da yapıyor. Utanmadan sıkılmadan, benim Denizlili kardeşlerime terörist dediğimden bahsediyor. Utan, utan. Sen ne terbiyeden muafsın. Avukatlarımı da görevlendirdim.

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri