Başkan Erdoğan'dan darbe açıklaması!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Burkina Faso Cumhurbaşkanı Roch Marc Cristian Kabore ile yaptığı basın toplantısında Sudan'da yaşananlara ilişkin konuştu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burkina Faso Cumhurbaşkanı Roch Marc Cristian Kabore ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Afrika kıtasının ülkelerine yönelik dışlayıcı, kibirli ve müdahaleci tavırların bizim nezdimizde hiçbir değeri yoktur. İnsanı, adaleti ve dayanışmayı merkeze alan bir dış politikanın takipçisi olarak Afrika ile ilişkilerimize özel önem veriyoruz.

Afrikalı dostlarımız kendi sorunlarına yine kendi değerleri, hassasiyetleri ve dinamikleri çerçevesinde çözümler üretecek birikime fazlasıyla sahiptir.

Özel sektörümüzü ticaret alanında teşvik ediyoruz.

Burkina Faso halkı 15 Temmuz sonrası Türk milleti ile dayanışma sergilemiştir. FETÖ'ye karşı verilen destekte dostum Kabore'ye güveniyorum.

Suçluların iadesi anlaşmasını da en kısa sürede yapacağız.

Kabore'nin açıklamasında satır başları;

İlgi ve yakınlık için teşekkür ediyorum.

Türkiye'ye çatanlar Burkina Faso'ya, Burkina Faso'ya çatanlar da Türkiye'ye çatmış kabul ediyoruz.

Erdoğan'dan darbe açıklaması

Darbe ile gelmiş bir siyasetçi değilim. Belediye başkanlığımdan bu yana sandıkla gelen ve sandıkla bu yolculuğu devam ettirirken darbe ile muhatap olan bir insanım. Darbenin ne olduğunu bilen birisiyim. Bu dünya bir garip dünya.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri