Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin İstanbul'daki 6 mitinginde konuştu. İşte Erdoğan'ın seçime saatler kala verdiği kritik mesajlar....

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'da peş peşe çok önemli mesajlar verdi..Erdoğan ilk durağı olan Kağıthane'deki konuşmasında operasyon sinyali verdi ve "Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini mümkün olursa masada değil, sahada mutlaka çözeceğiz" dedi.Erdoğan Sultangazi'de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karşımızda öyle bir ittifak oluşmuş durumda  ki... Bunların amacının belediyeleri yönetmek olmadığı gayet açık" ifadeleri kullandı. 

BAHÇELİEVLER MİTİNGİ

Biz milletiyle yaşayan yol yürüyen bir kadroyuz.Kardeşlerim yarın gelin sandıklarda bu kirli ittifaka zillet ittifakına öyle bir tokat atın ki bir daha bunlar belini doğrultamasın. Bunlarda ne ararsan var Kandil var, çıkar var.İstanbul’da neden PKK’nın arkasında olduğu parti seçime girmiyor. Çünkü bunlar CHP’nin destekçisi. Listelerden belediyelere sızmak istiyor.Beyaz kefenimizi giyerek çıktığımız bu kutlu yolda sizin için milletimiz için mücadele ediyoruz.

İstiklal marşımız dinmesin istiyoruz. CHP’nin Adalar belediye başkan adayı İstiklal Marşımızı söylemiyor.Bölücü örgütü bitirmek için birbirinden başarılı operasyonlar yapıyoruz.Operasyonlar devam ediyor ve devam edecek. Teröristler bitene kadar bunlara devam edeceğiz.Kürt kardeşlerimin sırtından menfaat kazanmak isteyenler var.
Terör koridorunu ne hale getirdiğimizi gördünüz. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz.Bir gece ansızın gelebiliriz.Bundan sonraki süreçte davulla zurnayla gitmeye gerek yok. Hazırlıklarımız tamam. Bir gece ansızın gelebiliriz.

GÜNGÖREN MİTİNGİ

Şimdiye kadar sizin emanetinizi yere düşürmedik. Zalimler karşısında eğilmeyecek bükülmeyecek ve meydanları bırakmayacağız. Daha fazla mesai harcayarak milletimizi en güzel hizmetlerle buluşturduk ve buluşturacağız.

Yarın sandıkta bu CHP’ye gereken dersi veriyoruz. Hazırız değil mi? Fazla da zamanımız kalmadı artık saatler var…  Bu Haliç’i biz temizledik bay Kemal… Bak İzmir Körfezi’ni neden temizlemiyorsunuz? Çünkü CHP; çöp, çamur, çukur, pislik… 

Şimdi değerli kardeşlerim yeni adımlar atıyoruz. Bakırköy İDO Bağcılar Kirazlı metro hattının yapımına devam ediyoruz. Merter’e bir aktarma merkezi kuracağız. Güngören meydanı ve çevresini kapsayan büyük bir alanda düzenleme yapacağız. İnsanlarımıza bir gençlik merkezi, Millet Bahçesi kazandıracağız.

Buradan Tüm Türkiye’ye seslenmek istiyorum. Türkiye yarın yine bir sandık imtihanı yaşayacak. Belediyelerimiz vasıtası ile milletimizin hizmetkârlığına talip olmanın heyecanını yaşıyoruz. Biz milletimize Belediyede kendimizi ispatlayarak ülke yönetimine gelmiş bir kadroyuz. Kimi yerlerde sadece kendi partimize kimi yerlerde cumhur ittifakı olarak sizlerden destek istiyoruz. Ancak bu seçim tıpkı son 6 yıldaki tüm seçimler gibi belediye başkanlarının seçiminin ötesinde nasıl bir Türkiye istediğimize de karar vereceğiz.

KANDİL'DEN TALİMATLAR GELİYOR

Kandil’den talimatlar geliyor. Kürdistan’da oylar nereye verilecek malum, Batı’da da AK Parti’ye ve MHP’ye oy kaybettireceğiz diyor Bay Sezai… Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı be hey gafil… Terör sevicileri de senin gibi al yanına defolun Irak’ın kuzeyine gidin orada Kürdistan var…

Biz böyle kenetlendikçe bunlara su yok. Bak CHP’nin Adalar’da adayı var Bay Kemal İstiklal Marşı okuyor o ise dut yemiş bülbül gibi duruyor. Niye çünkü bunlar HDP’li ama CHP’nin adayı… CHP diyor ki bizim onlarla ilgilimiz yok. Sizin o kapalı kapılar arkasında ne tür anlaşmalar yaptığını biz biliyoruz. Sadece o mu bir de onların yanında İYİ Parti ile Saadet var. Şimdi bu dörtlü mekanizmaya pazartesi günü derslerini veriyor muyuz?

Adalar’daki vatandaşlarıma sesleniyorum. Gelin oradaki Özlem hanım kardeşime sahip çıkın. Çıkın ki Adalar hizmet görsün. Bakın şimdi biz Yassıada’yı muhteşem bir uluslararası toplantıların yapacağı bir alana çeviriyoruz. CHP bundan anlamaz biz şimdi orayı demokrasi ve özgürlükler adasına dönüştürüyoruz. 

"YUSUF'UN HESABINI SANDIKTA SORUN"

Bunların neler yaptığını hep beraber anlatın. Bu Sezai denen adam Kürt de değil ha ne idiğü belirsiz birisi. İşte bu muhalefet heybesinde biriktirdiği tüm iftirayı yalanı miting meydanlarında ortalığa saçtı. Seçim ofislerimizi kundakladılar adaylarımıza saldırdılar. Broşür dağıtan Yusuf’umuza saldırdılar hakaret ettiler. İşte o Yusuf’un hesabını da yarın sandıkta sorun."

SULTANGAZİ MİTİNGİ

"Karşımızda öyle bir ittifak oluşmuş durumda ki... Bunların amacının belediyeleri yönetmek olmadığı gayet açık.Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge yok. Ülkemizi bölemeyeceksiniz. Fırat'ın doğusunda eğer çeki düzen vermezlerse gereken dersi vereceğiz.Bunların amacı belediyelerde hizmet etmek değil bizi yıkarak ülke yönetimini ele geçirmek.Ne diyor, şu andaki terör örgütünün başının heykelini dikeceklermiş. Biz sırtımızı YPG'ye, PYD'ye dayadık diyor. Biz de sırtımızı milletimize ve rabbimize dayadık. Bu dörtlü mekanizma. Ne var bunda, CHP. Ne var bunda, sırtını Kandil'e dayayan HDP, ne var bunda sözde İYİ Parti, bir de Saadet. 

Bunlar oyunu soyadı İmamoğlu olan birisine verecekmiş. Ya sen ne zamandan beri benim Kürt kardeşlerimin oylarına ipotek koydun ya? Kendisi, Sezai Kürt değil bu arada. Güneydoğu'ya bizim götürdüğümüz hizmetten başkasını bu terbiyesizler götürdü mü? Bunlar çukur kazdılar, hendek kazdılar. Bunlar benim Kürt kardeşlerimin istismarını yaptılar. İşte bunlara terör koridorunda, Suriye'nin kuzeyinde, Afrin'de dersi verdik mi, verdik. Şimdi de eğer çeki düzen vermezlerse Fırat'ın doğusunda gereken dersi vereceğiz. Bütün hazırlıklar tamam. Bunların amacı hizmet değil, bizi yıkarak ülkenin yönetimini ele geçirmek.

BAYRAMPAŞA MİTİNGİ

"CHP'nin başındaki zat 9 seçimdir kaybediyor. HDP derseniz Kandil'den emir almadan kılını kıpırdatamaz. Hanımefendi ise 15 Temmuz öncesinde başbakan olacağım diye dolaşıyordu. Saadet'in adından başka bir şeyi kalmamış. Bizim asıl üzüldüğümüz nokta bu partilere gönül vermiş kardeşlerimin iradelerini pazarda açık artırmaya çıkarılmış olmalarıdır. Ülkemiz demokrasisinin bugünkü noktasına gelmesi için çok uğraştık. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm kardeşlerimin oylarına sahip çıkmalarını istiyorum. Kendimizle birlikte evlatlarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağımızın kararı sandıktan çıkacak karara bağlı. 

'ŞU ANDA KOMADA KIVRANIYOR'

Bunları Cudi’de gömdük. Gabar’da gömdük. Kandil’de gömüyoruz. İşte lider kadroyu, geçenlerde Kuzey Irak’ta vurduk. En tepe adamları şu anda komada kıvranıyor. Yanındaki 4 kişiyi etkisiz hale getirdik.Daha seçim sonuçları belli olmadan medyada, sosyal medyada, sokaklarda, havalimanlarında, milleti tehdit etmeye, taciz etmeye, tahkir etmeye başladılar. Bu azgınlığı milletimiz cevapsız bırakır mı?

Birisi çıkmış intikam diyor. 15 Temmuz'un intikamını mı alacaksın? Şimdi işin rengi değişti. İllerimiz ve ilçelerimizin belediye başkanları niye terör baronlarını ilgilendiriyor. Mesele sadece belediye başkanları meselesi değil. Burada işin altında başka şeyler var. Belediyecilik konusunda biz rakip tanımıyoruz. Peki bu CHP neydi 1994'te? Çöp, çukur, çamur. Kurdukları ittifakın adı ne, zillet ittifakı.Meseleyi Türkiye'nin geleceğiyle ilgili bir karar noktasına getiren biz değiliz. Sözleriyle ve eylemleriyle karşımızdakiler. "

KAĞITHANE MİTİNGİ

"Saygıdeğer Kağıthaneli hemşehrilerim… Sizleri en kalbi duygularımla hasret ve muhabbetle selamlıyorum. Kağıthane bugüne kadar hep yanımızda oldu, moral verdi, güç verdi. Hiçbir zaman bizi ihmal etmedi. Bugüne kadar dik durduk dikleşmedik sadece ve sadece Allah’ın huzurunda rükûda eğildik.İstanbul’un yönetimine talip olup da Kağıthane’yi Kağıttepe olarak bilecek kadar bu şehirden uzak olanlara derslerini bir kez daha vereceğinize eminim. Bu seçim dönemi hem yurt içinde hem de yurt dışında ülkemize ve milletimize yönelik niyetlerin heveslerin projelerin tüm açıklığı ile ortaya çıkmasına vesile oldu.

EKONOMİNİN PATRONU ŞU ANDA BENİM

Ekonomiyi biz yönetiyoruz. Belediye Başkanları mı ekonomiyi yönetecek. Ekonominin patronu şu anda Türkiye’nin cumhurbaşkanı olarak benim. Türkiye’de maalesef bu seçimde Kandil, Pensilvanya değerlendirme yapıyor. Oradan gelen talimatlarla listeler hazırlanıyor. Belediye başkan adayları belediye meclis listeleri buna göre hazırlanıyor.Bizim ittifakımızın adı Cumhur İttifakı biz bu ittifakı 15 Temmuz’da kurduk. PKK terör örgütlerinin mensuplarını biz Cudi’de Gabar’da Kandil’de Tendürek’te vurduk, vurmaya da devam edeceğiz. Milletimin huzurunu kaçıranlara bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. Seçimler nedeniyle ülkemize yönelik saldırıların artmasının gayesi büyük güçlü Türkiye’nin yolunu kapatmaktır. Bu ülkede ne patlıcan sıkıntısı ne patates, ne domates sıkıntısı var. Hemen biz tanzim satışları kurduk bir anda fiyatlar düştü mü? Şu anda bunlar gündemde mi? Olay bu kadar basit.

ARTIK BİTTİ, ONLARLA İŞİMİZ YOK!

İşte bu kardeşiniz 4 buçuk sene daha devletin başında Binali Yıldırım kardeşim de inşallah İstanbul’un başında olacak inanıyorum. Burada da yeni bir adımı atacağız. Sizin karşınıza genç bir Kardeşimiz olan Mevlüt kardeşimizi getirdik. Biz size efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. IMF’ye borcumuz göreve geldiğimizde 23,5 milyar dolardı. Taksitleri ödedik ve Mayıs 2013’te ilişkimizi bitirdik. Artık bunlarla bir işimiz yok. ABD’den insansız hava aracı almıyoruz. Çünkü artık kendimiz üretiyoruz. Her türlü baskıya boyun eğeceğimizi sanıyorlar. Artık biz O eski Türkiye’ydi. Ne yapsalar boş, bu millete bir daha şehit başbakan Adnan Menderes ve onun acısını yaşatmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

OPERASYON SİNYALİNİ VERDİ

Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini mümkün olursa masada değil sahada çözeceğiz. Bu milletin ekmeğine aşına işine göz dikenleri asla affetmeyeceğiz. Silahlı terörü bitirmekte ne kadar kararlıysak ekonomik terörü bitirmeye de o kadar kararlıyız.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri