Başkan Hasan Can, Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi’nin Sahur Programına Katıldı

Başkan Hasan Can, iftar ve sahurda Ümraniyelilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi’nin sahur programı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Ümraniyeliler iftar ve sahur sofralarında buluşarak, Ramazan ayının bereketini paylaşmaya devam ediyor. Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi tarafından düzenlenen sahur programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ensar Vakfı Genel Başkanı Hüseyin Kader, Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Serkan İnanoğlu, Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi Başkanı Mustafa Güçlü ve STK Temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi Başkanı Mustafa Güçlü, Ensar Vakfı’nın çalışmalarından bahsederek gerçekleştirdikleri programı teşriflerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Ardından bir konuşma gerçekleştiren Ensar Vakfı Genel Başkanı Hüseyin Kader, Ensar Vakfı’nın Türkiye genelindeki çalışmalarından bahsetti ve Ramazan ayının hayırlara vesile olması duasıyla konuşmasını sonlandırdı.

Üç ayların ve Ramazan ayının öneminden bahseden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ramazan bayramına hayırla ulaşma duasıyla konuşmasına başladı. Ümraniye’de kurulan iftar ve sahur sofraları ile gerçekleştirilen ramazan etkinliklerinden bahseden Başkan Hasan Can, eski Ramazanlara dair anılarından da bahsetti. Son yıllarda Türkiye’nin ne şekilde geliştiğinden bahsederek, son günlerde yaşanan terör olaylarını kınayan Başkan Hasan Can, birlik ve beraberlik mesajı verdi. “Büyük ve güçlü bir medeniyete mensup olduğumuz için tarihin her döneminde farklı güçler tarafından durdurulmaya çalışıldık. Fakat yine büyük ve güçlü bir medeniyet olduğumuz için bunları aştık ve aşacağız” diyen Başkan Hasan Can, mensup oldukları İslam medeniyetinin hiçbir unsurundan vazgeçemeyeceklerini dile getirdi.

Ensar Vakfı’yla ortaklaşa yaptıkları çalışmalardan biri olan İmam Maturîdî’ye ait Tevilâtü’l-Kur’an eserinin Türkçeye tercüme edilmesi faaliyetlerini anlatan Başkan Hasan Can, Prof. Dr. Bekir Topaloğlu ile başladıkları çalışmanın, hocanın vefatından sonra devam ettirildiğini söyledi. Bekir Topaloğlu Hoca’ya rahmet duasında bulunan Başkan Hasan Can, Ramazan bayramına hayırla ulaşma duasıyla konuşmasını sonlandırdı.

Ardından bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, etkinlikler düzenleyerek Ümraniyelileri aynı iftar ve sahur sofralarında buluşturan herkese teşekkür etti.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri