Başkan Palancıoğlu Avrupa Konseyi Toplantısı'nda

Dr. Mustafa Palancıoğlu, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler 37. Genel Kurulu toplantısına katıldı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Fransa'nın Strazburg şehrindeki Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler 37. Genel Kurulu toplantısına katıldı.

Avrupa Konseyi’ne Türkiye’yi temsilen katıldığını ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, içi dolu dolu bir toplantı ile Türkiye’yi temsil edeceğini ve sonuçları itibari ile AB toplantısına katkı sağlayacağını kaydetti.

AB ile Türkiye arasında birçok sosyal ve kültürel projede işbirliği yapılması gerektiğini belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu “Türkiye her açıdan gelecek vaat eden ve gelişime açık bir ülke. Türkiye’nin birçok alandaki artıları Avrupa ülkeleri içinde bir kazanç. Çünkü yaşlı ve yorgun Avrupa nüfusu yeni bir kalkınma hamlesi ve güçlü olmak için Türkiye’ye ihtiyacı vardır. Kalkınmanın yerel yönetimler ile başladığını ve yine yerel yönetimler ile sürdürülebilir bir kalkınmanın gerçeği bilinmektedir. Bu açıdan yerel yönetimlerin kültürel ve sosyal yatırımları aslında toplumları bir araya getirdiği gibi ülke bütünlüğüne ve barışına katkı sağlamaktadır. Hem belediye başkanı hem de bir akademisyen olarak görüşlerimizi bildireceğim, tespitlerini paylaşacağım.” dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, toplantılarda Türkiye heyetinin ağırlıklı olduğunu ve her zaman olduğu gibi Türkiye’yi çalışmalar ve projelerle en iyi şekilde temsil edeceklerini, Türkiye’nin çıkarlarını korumak için yoğun bir çalışma içerisinde olacaklarını söyledi.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri