Başkanı İzci: Bölge halkı artık huzur istiyor

Ağrı'da bazı sivil toplum kuruluşları ve esnaflar, terör örgütünün sınır dışına çıkışlarının durdurulduğuna yönelik açıklamaları doğru bulmadıklarını belirterek, çözüm süreciyle bölgede olumlu havanın oluştuğunu, bu tablonun bozulmaması gerektiğini ifade ediyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
İlçede aynı zamanda esnaflık yapan Ağrı Kültür ve Yardımlaşma Derneği (AKYAD) Başkanı Mehmet İzci, çözüm sürecinde gelinen noktanın umut verici olduğunu söyledi.
 
Bu süreçle ülkede bir bahar havası estiğine vurgu yapan İzci, terör örgütünün geri çekilmeyi durdurmasıyla ilgili açıklamaların bölge halkı açısından kaygı verici bir durum olduğunu belirtti.
 
Kentte herhangi olumsuz bir gelişmenin yaşanmadığını anlatan İzci, halkın sürecin sekteye uğratılmasına sebep olacak gelişmelere karşı olduğunu, barış ve kardeşlik istediğini anlatarak, şöyle devam etti:
 
"Çekilmeyle ilgili yapılan açıklamalar bizi tedirgin ediyor. Ağrı'da hala barış havası var ve herkes işinde gücünde. Bölge halkı artık huzur istiyor. Sürecin sekteye uğraması halinde yine bundan zarar görecek ve olumsuzluğu en yakından yaşayacak olan da bu bölge halkı olacaktır. Süreçle ilgili gelinen şu nokta bize kaygı veriyor. Özellikle çekilmenin durdurulmasıyla ilgili yapılan açıklamalar bizi olumsuz düşünmeye sevk ediyor. Ancak her şeye rağmen Ağrı'da hayat gayet normal devam ediyor. Herkes işinde gücünde. Oluşan olumlu atmosferin ardından böyle bir durumun ortaya çıkması elbette insanlarda tedirginlik yaratıyor. Sonuç olarak gelinen nokta son derece umut vericiydi ve ülkede bir bahar havası esti."
 
Bölgede yaşayanların bu havanın devam etmesinden yana olduğunu anlatan İzci, "Hiç kimsenin süreci etkileyecek, sürece zarar verecek eylemlerde bulunmasını istemiyoruz. Gelişecek olumsuz bir durumda bölge halkı da buna sessiz kalmayacak. Ülkede yine kaos ortamı oluşacak. Bölge halkının tek isteği artık barış, kardeşlik ve huzur ortamının sağlanmasıdır. Kimse artık acı çekmek istemiyor" diye konuştu.
 
Kentte esnaflık yapan Orhan Erdinç ise sürecin oluşturduğu olumlu havanın devam ettiğini söyledi.
 
Erdinç, Ağrı'da hiçbir esnafın sürece karşı bir tavır almadığını vurgulayarak, "Biz normal her zamanki gibi her gün gelip dükkanımızı açıyoruz, işimize bakıyoruz. Burada kimse kepenk kapatmadı. Süreç güzel gidiyor. Böyle de devam edecek diye ümit ediyoruz. Ağrı'daki vatandaşlar çok şey istemiyor ki sadece huzur istiyor. Durup dururken de kimse kepenk indirmez. İnşallah buna gerek de kalmaz" ifadelerini kullandı.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri