“BEBEK BEZİ VE DEV ŞEHİR HASTANESİ”

Bundan 3 yıl önce İzmir’e gelirken otoban üzerinde o yıl inşaatı devam eden devasa Bursa Şehir Hastanesini çekmiş gururla yazmıştım fakat şunu da eklemiştim “şehir hastanesi” denilebilmesi için önce etrafına bir şehir yapılmalı zira Bursa’dan çok uzakta..

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

15 gün önce açılan 400 milyon dolara mal olduğu belirtilen hastaneyi su bastığı şeklinde görüntüler vardı evet videoda bir serviste tavandan aşağıya şelale gibi sular boşalıyordu. Önce inanamıyor insan yalan dolan sanıyor veya “içerde sigara içilmiş de duman dedektörü yangın algılayıp su fıskiyelerini çalıştırmış!” sanıyor. Çünkü o kadar düzenli akıyor büyük bir duş gibi..
Neyse; 
işte o görüntülere Sağlık bakanlığından açıklama yapılmış denilmiş ki;

“Kadın Doğum ve Çocuk ünitesinin hastanesinin pis su borularına bebek bezi ve benzeri maddelerin atılması neticesinde rögarın tıkandığı ve suyun geri itmesi sebebiyle de anılan ofis üzerinden geçen boruya ait dirseğin patladığı tespit edilmiştir. Olayla ilgili teknik ekipler hemen aksiyona alınarak vidanjör ile rögar açtırılıp, patlayan dirsek değiştirilmiştir. Ve her şey normal akışına dönmüştür. Bu su akıntısı sonucunda hiçbir tıbbi cihaz ve alanda sorun yaşanmamış ve sağlık hizmeti sunumu kesintisiz devam etmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.''

400 milyon harcanan bir yapının boruları nasıl bir boruymuş ki bebek beziyle tıkansın? Üstelik daha 15 gün olmuş kullanılalı, kaç bebek bezi atılabilir tıkayacak kadar?

Hem o eski hastanelerde bebek bezi atılmıyor muydu, yıllarca o borular nasıl dayandı?

O oda ya ortopedi servisi, ameliyathane, yoğun bakım odaları olsaydı! Tepelerine pis su boşalırken yatanlar nereye kaçabilecekti. 

Peki bu inşaatı büyük firmalara ihale ederken bitme aşamasında kim denetliyor? Sonuçta burada hastalar yatacak tatilciler değil..

400 milyon doları içi boklu bir bebek bezine kurban etmeyin yazıktır, günahtır bu milletin parasına, güzel ülke rüyasına..

 

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET 

flzadm@hotmail.com

  
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri