Bedelli askerlik celp bilgileri belli oldu!

Bedelli askerlikte geçen hafta 12 bin kişinin ismi açıklandı. Bu isimler, 15 Eylül'de birliklerine teslim edilecek. İkinci dönem için isimler ise bugün açıklandı.. Bu nedenle yüz binlerce kişi 'Bedelli askerlik isim sorgulama' araması yapıyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds
Bedelli askerlikte ikinci dönem askere alınacakların isimleri bugün e-Devlet üzerinden açıklandı. Yüz binlerce kişi bu nedenle büyük heyecan yaşıyor. İsmi açıklanan kişiler 6 Ekim'de birliklerine teslim olacaklar.
 
 
12 BİN BEDELLİ ASKER 15 EYLÜL'DE KIŞLADA OLACAK 
ilk olarak askere alınacak 12 bin kişinin isimleri e-Devlet üzerinden ilan edilmişti. İsmi açıklananlar 15 Eylül'de birliklerine teslim olacak. Silah altına alınacakların birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evrakları da duyuruldu.
Adayların başvuruya ilişkin tüm işlemlerini yoklama tarihlerine kadar tamamlamaları gerekiyor. İşlemlerini bu tarihlere kadar tamamlamayanlar hakkını kaybedecek.
 
İKİNCİ DÖNEM İÇİN TARİH 6 EKİM 
İkinci dönem temel askerlik eğitimi 6 Ekim, üçüncü dönem temel askerlik eğitimi ise 27 Ekim'de başlayacak. Bu dönemde birliklerine teslim olacak yükümlüler ise 6 Eylül ve 27 Eylül günlerinde belli olacak.
Bedelli askerlik başvurusunu henüz tamamlamayanlar için celp planlaması ayrıca yapılacak. Bu planlama 3 Kasım'dan sonra duyurulacak.
 
GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPMAYANLAR KAPSAM DIŞINA ÇIKARILACAK
Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin yoklamalarını celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlaması gerekecek. Gerekli işlemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler bedelli askerlik kapsamı dışına çıkartılacak
Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen celp dönemleri Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile “www.asal.msb.gov.tr” adresinden duyurulacak. Yapılacak duyuru Askerlik Kanunu’nun 25 ve 45’inci maddeleri gereği yükümlülere tebliğ mahiyetinde olacak.
FANATİKHABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri