Belediye Başkanı Polat: Hedefimiz bu yıl bitirmek

Bayburt Belediyesince başlatılan Tatil Köyü Projesi çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Kente 2 kilometre uzaklıkta, "Saklı Cennet" adı altında yapılan tatil köyü içerisinde prefabrike evler, sportif alanlar, su oyunlarının olduğu büyük havuz, ekilebilir bahçe gibi mekanlar yer alacak.
 
Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Bayburt'u bir turizm ili yapmaya karar verdiklerini belirterek, "Bütün yatırımlarımızı hemen hemen turizm ve üniversite gerçeğini düşünerek yapıyoruz" dedi.
 
Projeyi başlattıkları alanın daha önce insanların gezemeyeceği, girmeye korktuğu bir yer olduğunu ifade eden Polat, "Hafriyat alınmıştı, çukurlar oluşmuştu ya da hafriyat dökülmesi suretiyle tepecikler oluşmuştu. Kendiliğinden oluşan çalılar büyümüştü. Bu alanı tamamen dolgu yaparak düzelttik ve adına Sessiz Bahçe ve Saklı Cennet dediğimiz iki projeyi burada uyguluyoruz. Burası 30 prefabrike evden oluşan, sosyal ihtiyaçları karşılayacak, sportif mekanların olduğu bir tatil köyü haline gelecek" diye konuştu.
 
Prefabrike evlerin yapımının devam ettiğini anlatan Polat, şunları söyledi:
 
"İkinci projemiz olan Sessiz Bahçe'nin de ihale süreci devam ediyor. Burası önümüzdeki sene bu zamanlarda, şu anki haliyle karşılaştırıldığında gerçekten tanınmayacak bir halde olacak. Şunu hep ifade ediyorum. Bayburtluların yüzde doksanı dışarıda yaşıyor. Bu hemşehrilerimiz Bayburt'a gelmek istiyor ama çoğunun kalacak yer sıkıntısı var. İşte bu ihtiyacı karşılamak için burada tatil köyü oluşturuyoruz. Şehrin içerisinde bir tatil köyü. Şehir buraya yürüme mesafesi kadar yakın. Çoruh kenarında ve içinde havuzu var. Bitirdiğimiz zaman insanlar burada spor yapacaklar, dinlenecekler, büyük şehrin yorgunluğunu atacaklar. Hedefimiz burayı bu yıl bitirmek ve Bayburt'a ilk tatil köyünü kazandırmak. Biz Bayburt'u değiştirmeye, dönüştürmeye, Bayburt’un yaşam standardını daha da yükseltmeye gayret ediyoruz."HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri