''Beni evimizdeki garson Fenerbahçeli yaptı. Ali’ye ise ...''

Türk futbol tarihi için çok büyük bir gelişmedir..

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET

KOÇ ailesinin kalitesi bi başkadır..

Futboldan anlamam ama iyi konuşandan anlarım. 
Siyasete girse hele bir tozu dumana katacak vizyona ve misyona sahip Ali Koç..
Dünün tarihini altın harflerle yazmak lazım. Fenerbahçe spor kulübü değil...
Türk futbol tarihi için çok büyük bir gelişmedir bu seçim..

Resmen EZE EZE ..
Geçerli oy sayısı: 20736
Ali Koç'un aldığı oy sayısı: 16092
Aziz Yıldırım'ın aldığı oy sayısı: 4644

Hakikaten “Değişmeyen tek şey değişimdir” dedikleri doğruymuş..!

Dün bu sağlıklı değişimi sosyal medya hesabımdan aynen bu şekilde paylaşıp, arkasından bir soğuk espri yaptım ‘’Fenerbahçe’nin babası Beşiktaştır’’ diye…

Vay sen misin bunu diyen.!

Öncelikle fanatik FB tarftarlarındandan özür dilemeliyim bu paylaşımım için..

Futboldan anlamadığıma verin..

Bu da şöyle çıktı;

Ali Koç’un başkanlığının açıklanmasının ardından bir yazı yazayım dedim, malum aile büyük ve saygın bir aile şirketi Koç’lar..

Ve benim nazarımda kalitesi tartışılmaz çok az aileden biri..

Merak ettim, babası kardeşleri, evdeki çocuklar ve eşleri  hatta dedeleri rahmetli Vehbi Koç hangi takımı tutuyordu..

Rahmi Koç’un büyük oğlu merhum Mustafa Koç’un FB’li, küçük oğlu Ömer Koç’un BJK’lı olduğunu  (Ben hariç) bilmeyen yoktur sanırım..

İnternette araştırırken rahmetli Vehbi Koç’un aslen Geçlerbirliği’ni tutuğunu fakat aynı zamanda da gizli bir Beşiktaş taraftarı olduğunu Burhan Ayeri’nin makalesinde rastlıyorum.. (http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ilhan-cavcav-ve-vehbi-koc-41392yy.htm)

Hal böyle olunca böyle de bi espri geliyor insanın deli aklına..

Sonra Vahap Munyar’ın o yazısını okuyorum..

Babaları Rahmi Koç'un Beşiktaş taraftarı olmasına rağmen Fenerbahçeli olmasının nedenini Mustafa Koç, 2008'de Hürriyet yazarı Vahap Munyar'a, "Beni evimizdeki garson Fenerbahçeli yaptı. Ali’ye ise ben ’Oğlum başka seçeneğin yok, sen Fenerli olacaksın’ diye bastırdım. O sıralarda 5 yaşında olan Ali de Fener’i seçti" sözleriyle aktarmış..

Vahap Munyar'ın Hürriyet gazetesinin 27 Haziran 2008 tarihli nüshasında "Babamın şimdi bu kadar üzüleceğini bilsem Beşiktaşlı olurdum" başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

"Babam yaşlandıkça, daha doğrusu yaşı ilerledikçe, enerjisi artıyor, günü 36 saat gibi yaşıyor. İçindeki Beşiktaş sevgisi iyice su yüzüne çıkıyor. Fenerbahçe başarılı olunca, babamın üzüldüğünü görüyorum, ben de üzülüyorum. Beşiktaş başarılı olunca, babam seviniyor ama benim üzüldüğümü görünce, yine üzülüyor. Onun böyle etkileneceğini küçükken düşünebilsem, Beşiktaşlı olabilirdim."

Rahmi Koç, çeşitli sohbetleri sırasında Mustafa Koç ile Ali Koç’u evdeki garsonun gizli gizli Fenerbahçe taraftarı yaptığını, Ömer Koç’u ise son anda Beşiktaş saflarında bırakmayı başardığını anlatıyor.

Önceki akşam Mustafa Koç’a bu konuyu bir kez daha sordum: "Evet, beni evimizdeki garson Fenerbahçeli yaptı. Ali’ye ise ben ’Oğlum başka seçeneğin yok, sen Fenerli olacaksın’ diye bastırdım. O sıralarda 5 yaşında olan Ali de Fener’i seçti."

Beyaz
, Fener-Beşiktaş rekabetini, "Koç Ailesi’ndeki demokrasi"ye bağlayıp, bu konuyu kapattı, diğer ilginç anılara geçti...’’

Vahap Munyar’ın o yazısının tamamı: http://www.hurriyet.com.tr/babamin-simdi-bu-kadar-uzulecegini-bilsem-besiktasli-olurdum-9297459

Asıl benim merak ettiği o garson kim..?

Nerede..?

 Yaşıyor mu..?

Yaşıyorsa neler hiassediyor..?

O garsonu bulmak lazım..

 

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri