Bilge Çocuk Eğitimleri başlıyor!

Ümraniye Belediyesinin, ilçedeki üstün yetenekli çocuklar için özel olarak oluşturduğu Bilge Çocuk Projesi başlıyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Ümraniye Belediyesinin, ilçedeki üstün yetenekli çocuklar için özel olarak oluşturduğu Bilge Çocuk Projesi bu yıl da öğrencilerin okul dışındaki zamanlarını verimli bir şekilde geçirebilmeleri için dopdolu bir programla başlıyor.

Ümraniye Belediyesinin markalaşan projelerinden Bilge Çocuk Projesi; Ümraniye Belediyesi tarafından ilçedeki üstün yetenekli çocukların kendilerini geliştirebilecekleri ve sosyalleşebilecekleri alanlar sağlamak amacıyla düzenleniyor. Kültür-sanat faaliyetleri ve eğitim programları kapsamında düzenlenen etkinlik ve gezilerle çocuklar, yeteneklerine yetenek katacak.

Rehberlik Araştırmaları Merkezi (RAM) tarafından üstün yetenekli olarak tanı konulan çocuklar; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullardan tespit edilmek suretiyle belediyeye bildiriliyor ve Bilge Çocuk Projesi içinde yer almaları sağlanıyor. 2, 3, 4 ve 5. sınıf üstün yetenekli birey tanılı öğrenciler; çalışmalarını, akademisyenler tarafından hazırlanan müfredat ile 3 yıllık deneyim sahibi eğiticilerle sürdürüyor.

Bilge Çocuk Projesi kapsamında, üstün yetenekli çocukların ailelerine ve öğretmenlerine de eğitimler verilerek çocukların sosyal hayatın içinde yer almasını kolaylaştıracak çalışmalar yapılıyor. Akademik kadro tarafından yazılan kitaplar eşliğinde; Robotik, Drama, Değerler Eğitimi, Akıl Zekâ Etkinlikleri, Fen Deney Eğitimi, Düşünme Becerileri, Üretken Düşünce, Astronomi, Kriptoloji, Matematik, Dil Sanatları, Görsel Sanatlar gibi alanlarda eğitim verilen proje;  Necip Fazıl Kültür ve Eğitim Merkezinde yeni dönemine başlıyor.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri