"Bizim zorla kentsel dönüşüm adımımız yok"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hacı Harun Ekşi Camii'nin açılışında konuştu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da yapımı tamamlanan Hacı Harun Ekşi Camii'nin açılışında açıklamalarda bulundu. Bölgedeki kentsel dönüşüme yönelik konuşan Erdoğan, "Buralar kentsel dönüşüm kapsamı içerisinde olan yerler, bizim zorla kentsel dönüşüm adımımız yok. Burada depremle ilgili bir sıkıntı var, bütün mesele gönüllülük esasına dayalı. Bazı müteahhitler ben yüzde 60'ını alırım diyormuş, müteahhitin dediği geçerli değil." dedi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Buralar kentsel dönüşüm kapsamı içerisinde olan yerler, bizim zorla kentsel dönüşüm adımımız yok. Burada depremle ilgili bir sıkıntı var, bütün mesele gönüllülük esasına dayalı. Bazı müteahhitler ben yüzde 60'ını alırım diyormuş, müteahhitin dediği geçerli değil.

Vatandaşımızın mağdur olmasına fırsat vermeyiz

"Buralar kentsel dönüşüm kapsamı içerisinde olan yerler, bizim zorla kentsel dönüşüm adımımız yok. Burada depremle ilgili bir sıkıntı var, bütün mesele gönüllülük esasına dayalı. Bazı müteahhitler ben yüzde 60'ını alırım diyormuş, müteahhitin dediği geçerli değil. Sen müteahhite evini vermeye mecbur değilsin. Böyle bir sıkıntı olursa, muhtara - belediye başkanına gerekirse ben burada komşunuzum gelin bana bildirin. Asla vatandaşımızın mağdur olmasına fırsat vermeyiz."

YENİ AKİT
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri