''Boşanmaların tek sebebi evlilik!''

"Bir baba çocuklarına neden yaklaşamasın!.. Çocukların bunda günahı suçu ne birileri çıkıp bunu açıklasın bizi ikna etsin.."

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Hayatımda hiç “Kurtlar Vadisi” izlemedim, Necati Şaşmaz’ı da boşanmak üzere olduğu eşini de tanımadım görmedim fakat çıkan haberleri takip ediyorum..

Son çıkan haberlerde eşi (kadın), yıllarca bir yastığa baş koyduğu, çocuklarının babası Necati Şaşmaz’a 6 ay uzaklaştırma kararı aldırmış. Sebep; İddiaya göre Necati karısına “sana Polat Alemdar gibi davranacağım!” demiş!

TMK’nın 6284 sayılı yasaya göre “Uzaklaştırma” kararı alındığında Yani erkek (baba) çocuklarının annesine yaklaşamadığı gibi kendi öz çocuklarına da yaklaşamayacak okullarına giremeyecek..!

Bu nedir yahu Allah aşkına ne..?

Bir baba çocuklarına neden yaklaşamasın!.. Çocukların bunda günahı suçu ne birileri çıkıp bunu açıklasın bizi ikna etsin..

Necati Şaşmaz gibi tanınmış biri çocuklarına ne yapabilir..?

Kaldı ki çıkan haberlerin çoğunda babadan çok annelerin çocuklarına zarar verdiğini okuyoruz duyuyoruz. 
Çıkan 10 haberden 8’i annenin çoçuğuna uyguladığı şiddet değil mi?

Türkiye’de erkekler artık evlenmeye korkar oldu!..

Evliler de boşanmaya…

‘’Boşanmaların tek sebebi evlilik!’’

*

Mahkemenin tedbiri ‘’uzaklaştırma’’ şu demek:

"Konuta, iş yerine ve okula yaklaşmaması, gerekli görülmesi halinde korunan kişinin şiddete uğramamış olsa bile yakınlarına, tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına yönelik haller dışında çocuklarına yaklaşmaması, korunan kişinin şahsi eşyalarına zarar vermemesi, iletişim araçları ile rahatsız etmemesi, bulundurulması ve taşınması kanunen izin verilen silahları polise teslim etmesi."

***

Kadının biri paylaşmış;
“Kocam boşanalım dedi kır boşanması isterim dedim. Kır düğünü yapmamıştı içimde kaldı”

***

Kütahya’da 45 yaşındaki kadın 27 yaşındaki sevgilisiyle kocasını öldürüp ormana atıyorlar cesedin tanınmaması için üzerine çamaşır suyu döküyorlar.
Zanlılar ifadelerinde bu yöntemi bir dizide izlediklerini belirtmişler..Bu da bizim ‘’dizi kültürümüz!’’

***

ETRAF EYT KAYNIYO ABİ..!

EYT yani emeklilikte yaşa takılanalar dün Ankara’da toplandılar yer yerinden oynadı kim duydu kim bildi?..
Valla onbinlerce EYT’li “seçimde görüşürüz!’’ demişler, ben karışmam artık aranızda halledin seçim öncesi bitsin bu iş ne şiş yansın ne kebap..

 

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET 

flzadm@hotmail.com

  
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri