BUNU Bİ YERDEN HATIRLIYORUM SANKİ ..

Dün Sayın Ekrem İmamoğlu’nun ‘’hedefine koyduğu’’ bazı MEDYA ailelerine uyarısı bana; Sayın Erdoğan’ın siyasi mücadelesinde basınla verdiği ‘’kavgayı’’ hatırlattı.. Bilinçli mi yapılmıştı onu bilemem..!

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Tıpkı Gazeteci Fatih Altaylı’nın konuyu köşesine taşırken İmamoğlu’na:

"Dün medyaya çattınız. Haksızsınız diyemem. Ama 'Bunu kafaya takmayın' diyebilirim. Türkiye'de güçlü lider olabilmek için manşetlerle değil manşetlere rağmen gelebilmek gerekiyor" dediği gibi ben de ‘’Haklısınız veya haksızsınız!’’ diyemem..

Zira, aynı taktiği Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın basınla ilişkilerinde görmüştük..!

Erdoğan “manşetlerle çarpışa çarpışa vuruşa vuruşa” gelmişti, anlaşarak değildi..!

Hatırlayalım;

RP’den 1994 yılında İstanbul Belediye Başkanlığı’na aday olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Üsküdar, Emniyet Mahallesi’ndeki evinin kaçak olduğu iddiası, gazeteci Pınar Türenç tarafından ortaya konmuştu..

Hafızam beni yanıltmıyor ise;  Türenç Erdoğan’a canlı yayında “Seçilirseniz kaçak olan evinizi yıkacak mısınız?” minvalindeki bir sorusu üzerine Erdoğan;  “Yıkmaya başlarsam sizin şu yayın yaptığınız binadan Hürriyet’ten başlarım çünkü burası da kaçak” minvalinde cevap verdiğini hatırlarım..
Yani; 
Olası bir tekrar seçiminde bu basın kuruluşlarının adını Sayın İmamoğlu’nun mitinglerinde sık sık duyarsak kulaklarımı çınlatırsınız..


Taktik aynı ..! Bir değişik “kucaklama” taktiği ..

Bu bir okuma, bir durum tespiti.. Yanlış veya doğru onu da zaman gösterecek.. Siyasetin doğasından yola çıkarsak pek de yanılacak gibi durmuyorum haa ne dersiniz..?

Neyse,

Şunu hep yazıyorum..

Dünyada liderlik anlayışı değişti.. Düzen değişti..Biz eski biz değiliz, dünya eski dünya değil bunu söyler bunu biliriz..

 

Şu da çoğunluk tarafından başka bir değişik okuma:

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yavuz “Olağanüstü itiraz yöntemini kullanacağız” demiş ise, ee bu itiraz da mazbatadan sonra yapılıyor ise...

Bu da Sayın İmamoğlu için şu demek oluyor; ‘’Bu iş tamamdır yorgan verilecek kavga bitecek..!’’

Ve,
 

Fakat,

Ama,

Bu AK Parti nin kaybettiği anlamına gelmiyor,  yerelde  her zaman başarılıları herkesin malumu, 4 dönemdir vatandaştan yetki alıyor..

Lakin % 10-12 bandında olan HDP’nin desteği olmadan seçilmesinin imkansız olduğu da aşikar..

İstanbul AK Parti’nin bir simgesi dile kolay 25 yıl.. (Since 25)

Tekrar almak için mücadele etmesi (Hukuk içerisinde) en doğal hakkıdır..

Bu seçimin kazananı da kaybedeni de yok.. Kazanan 16 milyon İstanbul olmalıdır..

İmamoğlu’nu zor bir 5 yıl beklemektedir umarım başarılı olur, hizmetiyle herkesin takdirinin kazanır..

Bu arada, gözünüzün yağına iki yumurta kırayım ne olur şu seçimi gündemden düşürün, bi normale dönelim artık..Lüüüütfeeeenn…

***

YORUMSUZ..!

Bugün bazı gazetelerde ‘’Ralli pilotu Burcu Çetinkaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, yeni bir karar aldığını ve türbanı çıkardığını açıklayıp ‘’Bu kadar yapabildim’’ demiş şeklinde bir haber vardı..

Bunu da bazı okuyucular ‘’İstanbul’daki değişen seçim konjonktürüne’’ bağlamışlar..!

Hem bize ne..?

İlk değil, son da olmayacak..!

 

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET 

flzadm@hotmail.com

  
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri