"Cari açık yılda 10 milyar dolar düşebilir"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katma değerli ürünler üreterek küresel çapta rekabette en üst sıralara tırmanmak istediklerini açıklayarak, "Yatırımların gerçekleşmesi sonucunda, cari açıkta yıllık 10 milyar dolara varan düşüşler görebileceğiz." dedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Küresel rekabette daha üst sıralara tırmanmak istiyoruz, bu da yüksek katma değerli ürün ve hizmetlerin üretimiyle mümkün." dedi. Varank, ürünün Ar-Ge'sindenbaşlayıp ticarileşmesine kadar varan tüm süreçlerin desteklenerek, bakanlığın politika araçlarını bütünsel bir yaklaşımla uygulayacaklarını söyledi.

Varank sözlerine şöyle devam etti:

"Yenilenebilir enerji, metalürji, petrokimya, ilaç, biyoteknoloji ve nanoteknoloji, hafif raylı sistemler, kara-hava ve deniz savunma sistemleri, uzay ve havacılık teknolojileri, bilişim ve haberleşme gibi alanlardaki yatırımları proje bazlı teşviklerle destekliyoruz. Yatırımların gerçekleşmesi sonucunda, cari açıkta yıllık 10 milyar dolara varan düşüşler görebileceğiz."

YENİ AKİT
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri