Çavuşoğlu: Pakette devlet güvencesi var

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde açıklanacak olan demokratikleşme paketi ile kişi hak ve özgürlüklerinin daha da demokratikleşeceğini, her vatandaşın devlet güvencesinin artacağını ifade etti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği, köy ve beldelerde yapılan çalışmaları incelemek amacıyla köylü ziyareti gerçekleştiren Mevlüt Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, AK Parti Hükümeti’nin yaptığı reformların hız kesmediğini kaydetti. Çavuşoğlu, sağlık ve sosyal alandaki reformların dünyada örnek gösterildiğini dile getirdi. 
 
Türkiye'nin demokratikleşmesi, özgürleşmesi ve ifade özgürlüğü başta olmak üzere evrensel değerler bakımından Avrupa ve dünya standartlarına ulaşması için çok büyük adımlar attıklarını belirten Çavuşoğlu, başkanlığını yaptığı Avrupa Parlamenter Meclisi görevi döneminde Türkiye’nin 2. sınıf ülke konumundan çıktığını ifade etti. 
 
Müzakerelerin de başladığını ve devam ettiğini ifade eden Çavuşoğlu, reformların bir kereye özgü olmadığını kaydetti. Türkiye'de her kesimin kendini birinci sınıf vatandaş sayması için yapılan çalışmalarda farklı mezhep, bölge ve ırklarda Kürt, Çerkez, Laz ile farklı dinlerden olan herkesin bu ülkenin bir vatandaşı olduğunu hissettirmek istediklerini dile getiren Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde açıklanacak demokratikleşme paketinin reform sürecinin bir parçası olacağını kaydetti. 
 
Kişi hak ve özgürlüklerinin daha da demokratikleşeceğini ifade eden Çavuşoğlu, devlet güvencesinin daha da artacağını kaydetti. Reformların devam eden bir süreç olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Bu süreçte AK Parti’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri var. Nasıl ekonomik ve büyük hedeflerimiz varsa bu reformlar da var ve kararlılıkla sürdüreceğiz." dedi. Çavuşoğlu, CHP'nin ‘Büyükşehir Yasası'na iptal başvurusunun Anayasa Mahkemesi’nin reddetmesini de doğru bir karar olarak değerlendirdi. HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri