Çöp çukur çamur belediyeciliği!

50 milyon TL borcu olan CHP'li Yalova Belediyesi'nin çöp araçları haczedildi. Kentte çöp dağları oluştu.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Geçmişten bu yana ne iktidarda ne de belediyecilikte başarılı olamayan CHP yine çöp skandalıyla gündemde. Vatandaşın sağlığını düşünmeyen CHP'li Yalova Belediyesi 2019 Türkiye'sine yakışmayan görüntüler sergiledi. 50 milyon TL'lik borcu olan Yalova Belediyesi'nin çöp araçlarına haciz geldi. Bir belediyenin çöp araçlarına haciz gelmesi ise durumun bir diğer vahim boyutu...

CHP Yalova Belediyesi vatandaşı çöp dağlarına mahkum etti!

 Kentte çöp dağları oluşurken belediye işçileri kendi çabalarıyla çöpleri toplamaya çalıştı.

"ÇÖP ÇUKUR ÇAMUR"

Başkan Erdoğan yaptığı bir konuşmada CHP için "çöp çukur çamur" ifadelerini kullanmıştı. 

HASTALIK YAYMAYA BAŞLADI

Trafikten men edilen ve üzerinde haciz bulunduğu için yasa dışı çalıştırılan belediye çöp araçları ile hastalık yaymaya başlayan çöpler hakkında konuşan Cumhur İttifakı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya, Yalova’yı içine düşürüldüğü bu durumdan çıkarmak için hemen şimdi destek vermeye hazır olduklarını açıkladı.

Belediye yönetimi döneminde şehir girişinden kaldırılan çöp dağlarının ardından, Yalova Belediyesi’nin ilgili firmaya kira bedelini ödemediği gerekçesi ile haciz edilen çöp araçları çöpleri toplayamadığı için, bu sefer kent merkezinde aynı manzara ile karşı karşıya kalındı.

"Araçlar otoparktan çıkarılamıyor"

Yusuf Ziya Öztabak, kamuoyu sağlığını tehdit eden soruna dikkat çekerek, "Yalovamız zor günlerden geçiyor. Yalova Belediyesi'ne ait bir grup araç ücretlerin ödenememesi nedeni ile bağlama kararı çıkarılmasının ardından otoparktan dışarıya çıkartılamıyor. Hakkında bağlama kararı olan araçlar ise geçici çözüm ve günü kurtarmak adına plakası kapatılarak, gizlenerek işlem yapılmasından kaçırılıyor. Durumun devam etmesi halinde yakında kent merkezindeki çöplerin toplanamayacak olmasından dolayı ortaya çıkacak sağlık tehditleri ile maalesef karşı karşıya kalacağız." dedi.

Korkutucu durumun özellikle yer altı çöp konteyner sistemlerini kapsadığını belirterek söz konusu durumun fotoğraflarını paylaşan Öztabak, "Yer altı çöplerini yalnızca üzerinde vinç platformu olan tek bir araç kaldırarak boşaltabiliyor. Bu araç da şu anda bağlanmış vaziyette otoparkta duruyor. Yaklaşık bir haftadır da hakkında haciz kararı verilmiş ancak plakaları gizlenen araçlar ile durum kapatılmaya çalışılıyor. Ancak bu durum özellikle yer altı çöp konteynerlerine kafasını sokarak üstteki çöpleri alan personelin sağlığını tehdit eder hale geldi. Bunun yanı sıra dipte kalan ve tamamı boşaltılamayan çöpler çürümeye başladığı için bölge sakinlerine de hastalık tehdidi saçıyor. Bunun dışında dolu olan çöp konteynerlerinin yanına konulan çöplerin de uzun süre alınamaması, her köşe başında çöp dağları oluşmasına sebep oluyor. Durumu düzeltmek için üzerimize düşen göreve hazırız." dedi.

YENİ AKİT
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri