Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanı: Tek sermayeleri emek ve alın teri olan, ülkemizin büyümesinde ve ilerlemesinde mühim rol oynayan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tek sermayeleri emek ve alın teri olan, ülkemizin büyümesinde ve ilerlemesinde mühim rol oynayan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü amacıyla duyurduğu mesaj:
“Tek sermayeleri emek ve alın teri olan, ülkemizin büyümesinde ve ilerlemesinde mühim rol oynayan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

Göreve geldiğimiz günden bu yana hak arayışının uzlaşma zemininde devam ettirilmesi gerektiğine inandık, emek konusu ile ilgili adaletin tesisi için mücadele ettik.

İşçilerimizin sorunlarının çözümü amacıyla her vakit samimiyetle çalıştık. Ücretten, sosyal haklara ve çalışma ortamlarının iyileştirilmesine kadar mühim adımlar attık.

Tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 salgınına karşı yürüttüğümüz mücadelede de çalışanlarımızı her alanda koruyacak önlem ve desteklere büyük önem verdik.

Salgınla mücadele eder iken hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması, bilhassa istihdamın korunması amacıyla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sosyal koruma kalkanı altında hayata geçirdiğimiz programlarla salgının çalışanlarımızın hayatında yol açtığı sıkıntıları en aza indirmeye çalışıyoruz.

Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe meydana çıkan katma değerden milletimizin her bir ferdinin yararlanması amacıyla her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz.

Her vesileyle açıkladığım gibi, işçilerimizin hakkının, hukukunun korunması tarafında yapılacak her türlü samimi çalışmayı desteklemeyi sürdürecek; işçilerimizle, çalışanlarımızla sonuna kadar kol kola, omuz omuza yürüyeceğiz.

Tüm dünyada işçilerin birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs’ın, hakkaniyetli ve adil şartlarda bir çalışma ortamına vesile olmasını temenni ediyor, bütün vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri