Diğer hastalıkları da iyileştirecek

Rusya'nın Devlet Nükleer Enerji Şirketi Rosatom'un, koronavirüse karşı yeni bir tedavi geliştirdiği ifade edildi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Rusya'nın Devlet Nükleer Enerji Şirketi Rosatom'un, koronavirüse karşı yeni bir tedavi geliştirdiği ifade edildi. "Parlayan gaz" adı verilen teknikte, akciğerler ultraviyole ışınlarıyla dezenfekte ediliyor.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Şirketi Rosatom'un önde gelen bilim merkezlerinden biri olan Leypunsk Fizik ve Enerji Enstitüsü'nden (FEI) uzmanların, koronavirüs tedavisinde yeni bir teknik geliştirdiği vurgulanıyor. Buna göre, söz konusu teknikte akciğerler ultraviyole ışınlarıyla dezenfekte ediliyor.

FEI Müdürü Andrey Goverdovskiy, enstitünün koronavirüs tedavisine yönelik bir teknik geliştirdiğini söyleyerek, "Bu projeye "parlayan gaz" adını verdik. Şuana kadar kimse bir insanın içini ultraviyole ışınla dezenfekte etmeyi başaramadı. Biz bunun nasıl yapılabileceğini bulduk" diye konuştu.

BAŞKA HASTALIKLARI DA İYİLEŞTİRMESİ UMULUYOR

Goverdovskiy, bilim insanlarının solunduğunda aktif kalabilen ve ciğerlere direk ultraviyole ışını yansıtabilen molekül ve gaz bileşenlerini saptadığını ifade etti. Rus yetkili, "Bu tekniğin koronavirüs yanı sıra tüberkülozu, onkolojik ve diğer rahatsızlıkların iyileştirilebilmesine imkân vermesini umuyoruz" şeklinde konuştu.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri