Dışişleri Bakanlığı'ndan Alman basınındaki iddialara sert yanıt!

Almanya Türkiye'ye gelecek vatandaşları için seyahat edecek kişilerin karşılaşabilecekleri muamele ile ilgili olumsuz haberlerle Türkiye'yi karalamaya çalışmıştı. Türkiye'den ise yanıt gecikmedi...

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Almanya Türkiye'ye gelecek vatandaşları için seyahat edecek kişilerin karşılaşabilecekleri muamele ile ilgili olumsuz haberlerle Türkiye'yi karalamaya çalışmıştı. Türkiye'den Almanya'ya sert yanıt geldi. Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy tarafından yapılan yazılı açıklamada haberlerin, asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy tarafından yapılan yazılı açıklama, bu haberlerin asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

ÇARPITILIDI

Açıklamada, İçişleri Bakanlığınca terörle mücadele kapsamında yapılan bilgilendirmenin maksatlı olarak çarptırıldığını vurguladı. Almanya ve diğer tüm ülkelerden gelen turistlerin her zamanki geleneksel Türk misafirperverliğiyle ağırlanacağı belirtilen açıklamada şu ifadeler yer verildi:

"Bazı Alman medya kuruluşlarında, ülkemize seyahat eden Almanların karşılaşabilecekleri muamele hakkında asılsız haberlere yer verildiği görülmektedir.

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı izahtan varestedir. Sayın İçişleri Bakanımızın terörle mücadele kapsamında yaptığı beyanların bu bağlamdan koparılarak çarpıtılmasının maksatlı olduğu açıktır.

Türkiye her zaman olduğu üzere Almanya ve diğer tüm ülkelerden gelen turistleri geleneksel Türk misafirperverliği çerçevesinde ağırlamaya devam edecektir.

YENİ AKİT
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri