Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Ramazan' mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ramazan mesajında koronavirüs salgınına dikkat çekti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ramazan mesajında koronavirüs salgınına dikkat çekerek, "Bir musibetle karşı karşıya kaldığımız bugünlerde, Ramazan-ı Şerif’i vesile edinerek samimi ve içten dualarımızla, insanlığın bir an evvel bu musibetten kurtulması amacıyla yüce Mevla'ya niyazda bulunalım" ifadesini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, duyurduğu mesajında, ramazan ayına kavuşma sevincinin yaşandığını belirtti. Ramazan ayının büyük nimet olduğunu bildiren Erbaş, "Sahurun bereketini, iftarın sevincini, teravihin coşkusunu, mukabelenin rahatını ve ramazanı anlamlı ve unutulmaz kılan birçok eşi benzeri olmayan güzelliği bu sene evlerimizi ibadet ve dua mekanı olarak hissedip yaşayacağız. Bu noktada ifade etmeliyim ki bizler kuşkusuz Rabbimizin İnşirah Suresi’nde vadettiği her zorluğun sonrasında kesinlikle kolaylığın geleceğine dair ilahi müjdesine yürekten inanıyoruz" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, koronavirüs sebebiyle yaşanılan zorlukların geçici dünya hayatının imtihanı olduğunu, bu amaçla lüzumlu bütün tedbirlerin alınması gerektiğini belirttiği mesajında şunları kaydetti:

"Böylesi zor günlerde sabır, irade ve azimle lüzumlu tedbirleri aldıktan sonra tevekkül değerine sarılıp ilahi iradeye teslim olacağız. Müminin en kuvvetli dayanağı, en büyük korunağı ve en etkili devası olan dua ile rabbimize iltica edeceğiz. Karamsarlık, korku ve kaygıya kapılmadan, umudumuzu ve direncimizi kaybetmeden, umut ve ufuk merkezi Kur’an-ı Kerim’i ve insanlığa her daim ümit aşılayan sevgili peygamberimizi rehber edinerek bu zorlu günleri inşallah geride bırakacağız. Bu itibarla, bütün yeryüzünü etkileyen bir musibetle karşı karşıya kaldığımız bugünlerde, Ramazan-ı Şerif’i vesile edinerek samimi ve içten dualarımızla, insanlığın bir an evvel bu musibetten kurtulması amacıyla yüce Mevla’ya niyazda bulunalım."

Başkan Erbaş, mesajında ayrıca ramazan ayı için tefekküre davet ederken, başta sigara olmak üzere bütün zararlı bağımlılıkları terk etme çağrıinde bulundu.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri