Dünyanın en pahalı ülkesi belli oldu

2020 senesi dünyanın en pahalı ülkeleri araştırmasına göre, 122,4 geçim maliyeti endeksi ile en pahalı ülke İsviçre olarak kayıtlara geçti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

2020 senesi dünyanın en pahalı ülkeleri araştırmasına göre, 122,4 geçim maliyeti endeksi ile en pahalı ülke İsviçre olarak kayıtlara geçti.
Bu alana orjinal içerik yazılacaktır.

Medya takip kurumu Ajans Press’in, CEOWORLD verilerinden elde ettiği verilere göre, dünyanın en pahalı ülkesi İsviçre oldu. İlk 20 ülke içindeki büyük çoğunluğu Avrupa ülkelerinin oluşturduğu görülürken, ilk 5’te yer alan ülkeler sırasıyla; Norveç, İzlanda, Japonya ve Danimarka oldu.

Türkiye ise bu listenin 102’nci esnasında yer aldığı görülürken, geçim maliyeti endeksinin 34,7 olduğu kaydedildi. Listede 132 ülke yer alırken, son sıraya ise Pakistan’ın yerleştiği belirlendi. Araştırma oluşturulurken, konaklama, giyim, taksi ücretleri, kamu hizmeti, internet, market alışverişi, ulaşım ve dışarıda yemek yeme gibi çeşitli maliyetler üstüne kurulduğu gözlendi. Ajans Press'in dijital basın arşivinden derlediği verilere göre bu sene pahalılık ile alakalı basına bin 981 haber yansıdığı tespit edildi. Haberlerde COVID-19 süreciyle beraber çoğu sektörde yaşanan ekonomik krizin gündemde olduğu görüldü.

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri