Enç: Belediyeler köylere yatırım yapmak zorundalar

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, yeni Büyükşehir Yasası ile büyükşehir ve ilçe belediyelerinin bütçelerinin yüzde 10'unu köylere yatırım yapmak için ayırmak zorunda olduğunu bildirdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Antalya ve Serik ilçe teşkilatı üyeleriyle Serik'teki köyleri ziyaret eden Enç, köy sakinleriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Enç, ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada, muhalefet partilerinin yapılan hizmetleri hazmedemediğini, bu nedenle "iftira ve çamur atma" peşinde olduklarını savundu. Milletvekili Enç, AK Parti kadroları olarak her gün vatandaşlara hizmetin en iyisini götürmek için çalıştıklarını anlattı.
 
Enç, 2002 yılından önce elektriği, suyu, yolu, okulu, sağlık merkezleri olmayan köyler bulunduğunu, AK Parti hükümetiyle köylerin sorunlarının da çözülmeye başladığını vurguladı. Bazı köylerde sorunların halen devam etmesinin nedeninin İl Genel Meclisi'ndeki MHP ve CHP'li üyeler olduğunu öne süren Enç, şöyle konuştu:
 
"AK Parti'ye en fazla oy çıkan köy halkını kendilerince cezalandırıp, yolların yapılmasına engel oluyorlar. Yeni Büyükşehir Yasası ile inşallah sorunlu bir tek köyümüz kalmayacak. Bu yasa ile Büyükşehir Belediyeleri ve ilçe belediyeleri, bütçelerinin yüzde 10'unu köylere yatırım yapmak için ayırmak zorunda. Hükümetimiz KÖYDES ile köylere harcanması için 12 milyon lira ek ödenek gönderilmesini sağladı. Yetmedi, İl Özel İdaresine 4 milyon 300 lira, Akdeniz Üniversitesine 2 milyon lira daha gönderildi. O da yetmeyince 3 milyon lira daha olmak üzere toplamda 21 milyon 300 bin lira ek ödenek gönderilmesi sağlandı. Hükümetten, Büyükşehir'e 490 milyon lira geliyordu. Yeni Büyükşehir Yasası ile yaklaşık 900 milyon lira gelecek. Bunun yüzde 10'u köylerin ihtiyaçları için harcanacak. Yani yaklaşık 90 milyon lira köylere harcanacak."
 
Serik Alacami Köyü'nde yapılan toplantıya katılan istikrarın sürmesi için AK Parti hükümetinin iktidarda olması gerektiğini savundu. Köse, "Biz işimize bakıyor hizmet etmeye devam ediyoruz. Biz muhalefetin yaptığı gibi zamanımızı iftira atmakla milletimizi kışkırtmakla boş boş geçirmiyoruz" dedi.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri