Engelli asansörü eylemcilerin hışmına uğradı

Taksim'de olaylardan engelli vatandaşlar da nasibini aldı. Taksim istasyonuna engellilerin erişimini sağlayan tek yol olan bir asansör göstericiler tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hale getirildi. Asansörün üzerinde “Özürlü Asansörü/Disabled-Lift” yazması da eylemcileri durdurmaya yetmedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Taksim'de "ağaçların kesilmesine karşı" düzenlendiği söylenen gösterilerde nerdeyse indirilmedik cam çerçeve, sökülmedik kaldırım taşı kalmadı. Bu kaldırım taşlarını kendilerine "cephane" yapan göstericilerin hışmından ne yazık ki engelli vatandaşlar da nasibini aldı.
 
Üzerindeki yazı da durduramadı
 
Göstericiler, çevredeki birçok şey gibi Taksim metro istasyonuna inen asansörün de camlarını kırarak kullanılmaz hale getirdiler. Üzerinde "Özürlü Asansörü/Disabled-Lift" yazıyor olması da asansörün göstericilerin hışmından kurtaramadı.
4 bin 300 kişiyi mağdur ettiler
 
Taksim metro ve Taksim Füniküler istasyonlarını günde 3 bin 200 engelli yolcu kullanıyor. Engelli vatandaşların refakatçileri de düşünüldüğünde bu rakam 4 bin 300'lere kadar çıkıyor. Bu asansörlerden başka engelli yolcuların istasyona erişimini sağlayan bir yol ise bulunmuyor.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Aydın lı

"Ağaç Sevgisi" öyle mi? Bu soysuzlarda sevgi den eser yok! Fırsat bu fırsat; "Devlete ve Millete" zarar vermek! Bunları savunanlar, oturun da bir daha düşünün.Foto Galeri
Video Galeri